1. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

2. Sobota będzie pierwszą sobotą sierpnia, dlatego na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża MB Zielnej, a po nim zmiana tajemnic różańcowych. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień, który jest miesiącem trzeźwości, miesiącem abstynencji od napojów alkoholowych. Miejmy siłę i odwagę przeciwstawić się złu, podejmując ofiarny czyn, świadomi, jak wiele zależy od naszej postawy.

3. W przyszłą niedzielę w kościele parafialnym możliwość zyskania odpustu zupełnego Porcjunkuli. Będzie to pierwsza niedziela miesiąca – będziemy ja przeżywać jako adoracyjną. Po Prymarii adorować będzie róża MB Zielnej, po Sumie – MB Bolesnej i po Mszy św. o 16.00 – MB Różańcowej. Taca będzie przeznaczona na potrzeby Archidiecezji.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z rej. 561 – 583. „Bóg zapłać” parafianom z rej. 541 – 560 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

5. Przez cały ten tydzień, oprócz wtorku, Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00. We wtorek Msze św będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

6. W minionym tygodniu ofiary na opłacenie prac przy kościele złożyli 900 zł dr Zygmunt Fal z Wrocławia; 100 zł z nr 78. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. W poniedziałek w warszawski szpitalu zmarł najstarszy z księży rodaków Izdebskich, michalita, ks. Mieczysław Gładysz w wieku 84 lat. W czwartek na Bemowie był jego pogrzeb, w którym uczestniczył ks. Proboszcz, dwóch rodaków: ks. Mieczysław Wolanin i ks. Robert Blama oraz rodzina ks. Mieczysława z Golcowej i Izdebek. Pogrzeb był piękny – Mszy św. przewodniczył bp Rafał Markowski, przeszło 50 księży michalitów z całej Polski , na czele z ks. generałem Dariuszem Wilkiem. Ks. Mieczysław Gładysz został pochowany w grobowcu księży michalitów na cmentarzu w Markach. Niech wspólnota parafialna z izdebek pamięta w swoich modlitwach o zmarłym ks. Mieczysławie.

8. Można jeszcze kupić w zakrystii książkę o historii naszego kościoła w cenie 30 zł.

ks Mieczysław Gładysz