1. Przypominamy, że dziś z okazji błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych, po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które przeznaczone będą na zakup środków transportu dla polskich księży misjonarzy.

2. W środę przypada wspomnienie św. Marty. O godz. 18.00 będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W piątek przypada wspomnienie św. Ignacego Loyoli, założyciela zakonu oo. jezuitów.

4. W sobotę rozpoczniemy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. W dniu tym wypada wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, ale jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, dlatego na Mszą św. wieczorną o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Po nabożeństwie będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Przyszła niedziela będzie pierwsza niedzielą sierpnia, dlatego przeżywać ją będziemy jako adoracyjną. W dniu tym w kościele parafialny istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego „Porcjukuli”. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Rodziny, po Sumie – róża M.B. Gromnicznej, a po Mszy św. wieczornej o godz. 16.00 – róża M.B. z Lourdes. Taca przeznaczona będzie na potrzeby Archidiecezji.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 241 – 260. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 221 – 240 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

7. Przez cały ten tydzień, oprócz poniedziałku, Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem; w poniedziałek Msza św. będzie rano o godz. 7.00 i wieczorem o 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200 zł – z nr. 69, Maślak Henryk nr 434, z nr. 458, Fal Jan nr 651; po 100 zł – z nr 413, Gładysz Leopold nr 425, z nr 645, z nr, 675; 85 zł – parafianie z nr. 221-240. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. Jeszcze przez dwa tygodnie można zapisywać się w zakrystii na jednodniową, autokarową pielgrzymkę na Kalwarię Pacławską.

10. W poniedziałek 27.07. w Miejscu Piastowym, odbędzie się XI Narodowa Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Główne uroczystości rozpoczną się o godz. 18.00, a następnie będzie Msza św. koncelebrowana przez Księży Biskupów i kapłanów.