1. Przypominamy, że dziś z okazji bł. kierowców i pojazdów mechanicznych, po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy.

2. W poniedziałek przypada święto św. Jakuba Apostoła.

3. We wtorek wspominamy św. Joachima i Annę – Rodziców NMP. Jest to dzień modlitwy za rodziców i ludzi starszych. We wtorek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016, którym towarzyszy hasło: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”. Papież Franciszek mówił: „Światowe Dni Młodzieży – Kraków 2016 wpisują się w Rok Święty Miłosierdzia, stając się prawdziwym Jubileuszem Młodych w wymiarze światowym” i ma nadzieję, że „i teraz Jubileusz Młodych w Krakowie będzie jednym z ważnych wydarzeń Roku Świętego”. Ponieważ Telewizja Polska będzie transmitować szeroko Światowe Dni Młodzieży, uczestniczmy jak najwięcej w tych wielkich wydarzeniach wiary.

4. W środę o godz. 18.00 będzie Nowenna do M.B. Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

5. W piątek przypada wspomnienie św. Marty.

6. W przyszła niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Serca NMP.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr. 561 – 583. „Bóg zapłać” parafianom z nr. 541 – 560 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 80 zł na pracę przy cmentarzu.

8. Przez cały ten tydzień oprócz piątku Msza św. będzie rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. W piątek Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: po 200 zł – Gładysz Stanisław nr 94, Tućki Jan, Lubecka Janina z Sanoka, anonimowa oraz na konto parafialne Bobola Krystyna; 100 zł – z nr. 212. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji zwracamy się z apelem do wszystkich parafian. Zostały zlikwidowane stare kontenery na śmieci, a są nowe, plastikowe, ale o połowę mniejsze. Jest nakaz wywożenia śmieci z cmentarza pod groźbą kary. Wywiezienie jednego małego kontenera kosztuje 120 zł, dwóch – 240 zł. Gdy przywieziono nowe kontenery, jeden został napełniony w ciągu 5 dni, bo sypie się tam wszystko: trawę, śmieci, znicze, stare wieńce. W starych kontenerach było nawet zdechłe cielę, kości z drobiu i śmieci nie z cmentarza. Dlatego prosimy wszystkich parafian, by do kontenerów wrzucać tylko szkło i plastik, a resztę śmieci, wzorem innych parafii, zbierać do domów. Wszyscy mają worki na śmieci w domach, a płaci się te same pieniądze. Z pieniędzy na fundusz cmentarny 2,5 tys. zł idzie na opiekę nad cmentarzem przez cały rok dla grabarza, płacimy za prąd, gaz i wodę Domu Przedpogrzebowego, zostaje więc na kilkakrotne wywiezienie śmieci z cmentarza, Stąd prośba, inaczej albo będziemy płacić kary, albo trzeba będzie zwiększyć składkę na fundusz cmentarny.

10. W sobotę, 13.08. będzie tradycyjna, jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Kalwarię Pacławską. Można zapisywać się na nią w zakrystii przez najbliższe dwa tygodnie.

11. W poniedziałek, 25.07. w Miejscu Piastowym, odbędzie się XII Narodowa Modlitwa o Trzeźwość Narodu. Spotkanie trwać będzie od godz. 18.00 do 21.00, a jego centralnym punktem będzie Msza św. o godz. 19.00 pod przewodnictwem Ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego.

12. Rodzina dziewczynki Victorii informuje, że na jej operację w Stanach Zjednoczonych zebrano w Izdebkach 4150 zł i 5 euro i na Rudawcu 1003 zł. Wszystkim ofiarodawcom rodzina składa serdeczne „Bóg zapłać” za tak hojne ofiary.

13. Wielu parafian i gości pytało o książkę ks.dra Jana Roguli „Rzymskokatolicka Parafia w Izdebkach w latach 1593 – 2013″, ale wszystkie egzemplarze zostały sprzedane. Pragniemy więc poinformować, że zostało dodrukowane 20 egz. i są one do nabycia w zakrystii. Cena taka, jak 3 lata temu, czyli 50 zł.