1. W poniedziałek przypada wspomnienie bł. Czesława, kapłana.

2. W środę wypada wspomnienie św. Marii Magdaleny – odpust w Przysietnicy, gdzie Suma odpustowa będzie o 11.00. U nas wieczorem o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W czwartek będzie święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy, w piątek wspomnienie św. Kingi, a w sobotę święto św. Jakuba Apostoła.

4. W przyszłą niedzielę z racji liturgicznego wspomnienia św. Joachima i Anny – dzień modlitwy za rodziców i ludzi starszych. Godzinki przed prymarią śpiewać będzie róża Matki Kościoła. Z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, po wszystkich Mszach św. będzie obrzęd błogosławieństwa kierowców i pojazdów mechanicznych. Wszystkie pojazdy prosimy pozostawić na parkingach – tam będzie ich poświęcenie. Przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na zakup polskim misjonarzom środków transportu. Kierujemy więc apel do kierowców, aby jako podziękowanie za bezpiecznie przejechane kilometry złożyli dar kierując się hasłem: „1 gr za 1 km”.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 221-240. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 201-220 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. Przez cały tydzień Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o 18.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – z nr 244, Szpiech Stanisław nr 335a, Blama Marian nr 512 po 100zł – Owsiany Edward nr 1, z nr 225, Szerszeń Józef nr 262, z nr 368. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Informujemy, że taca z ubiegłej niedzieli wyniosła 2 300 zł i została zapłacona kolejna rata kredytu bankowego w wysokości 2 308 zł.

8. W czwartek, 13.08, będzie tradycyjna, jednodniowa pielgrzymka autokarowa na Kalwarię Pacławską. Można zapisywać się na tę pielgrzymkę w zakrystii przez najbliższe trzy tygodnie.