1. W poniedziałek przypada święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

2. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W czwartek, 13.08, o godz. 5.00 rano sprzed kościoła wyruszy autokarowa pielgrzymka na Kalwarię Pacławską, której przewodniczył będzie ks. Paweł Ostafiński.

4. W sobotę, 15.08, przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP – MB Zielnej. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Na sumie będzie obrzęd błogosławieństwa ziół i kwiatów. OO. Jezuici ze Starej Wsi zapraszają w tym dniu na Sumę odpustową o 11.00. Informujemy, że z naszej parafii o 7.00 sprzed kościoła wyruszy piesza pielgrzymka do Starej Wsi, której przewodniczył będzie ks. Paweł Pietryka. Dojdzie ona do skutku, gdy będzie przynajmniej 20 osób.

5. W przyszłą niedzielę Godzinki przed prymarią śpiewać będzie róża MB Gromnicznej. Ponieważ będziemy przezywać parafialne dziękczynienie za plony, prosimy o przyniesienie na Sumę wieńców dożynkowych z poszczególnych rejonów parafii i innych oznak ludzkiej pracy i owoców ziemi. Wszystkie one będą znakiem, że jesteśmy wdzięczni Bogu za wszelkie dary jego dobroci.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 281-300. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 261-280 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 120zł na potrzeby kościoła.

7. Od poniedziałku do piątku Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – Organ Jan nr 12, Fijałka Bolesław nr 601; po 100zł – Zając Grzegorz nr 85a. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.