1. Dziś o godz. 16.00 będzie Msza św., a po niej nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła.

2. Podczas nabożeństw czerwcowych i procesji eucharystycznych adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Bolesnej, we wtorek – MB Różańcowej, w środę – Ofiarowania NMP.

3. W czwartek przypada zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. Wieczornej o godz. 18.00 najpierw będzie poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Następnie będzie nabożeństwo czerwcowe i procesja eucharystyczna wokół kościoła, podczas których adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego, a na końcu błogosławieństwo małych dzieci.

4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dlatego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. O godz. 18.00 Msza św. połączona z nabożeństwem czerwcowym, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca NMP i wspomnienie MB Nieustającej Pomocy. O godz.18.00 będzie Msza św. Połączona z nabożeństwem czerwcowym, podczas którego adorować będzie róża Św. Rodziny.

6. W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Św. Piotra i Pawła – nasz parafialny odpust. Modlimy się w tym dniu w intencji Kościoła i Ojca Św., który jest następcą św. Piotra. Słowo Boże podczas Mszy św. przedpołudniowych głosił będzie o. Łukasz – wikariusz ze Starej Wsi. Uroczysta Suma o godz. 11.00 z procesją eucharystyczną wokół kościoła, podczas której adorować będzie Akcja Katolicka. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Gromnicznej. O godz. 15.40 będzie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego adorować będzie róża MB z Lourdes. Po nabożeństwie będzie Msza św.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 501-520, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 481-500 za przygotowanie kościoła na niedzielę i za ofiarę 50zł na potrzeby kościoła.

8. W piątek będzie uroczyste zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Msza św. Dla dzieci szkół podstawowych i młodzieży gimnazjalnej będzie o godz. 8.30. Wcześniej, od 8.00 będzie możliwość spowiedzi św. Prosimy by dzieci i młodzież ze środka przyszły prosto do kościoła. Dzieci i młodzież z Dołu i z Góry będzie przewożona gimbusem. Na tę Mszę św. zapraszamy również nauczycieli i rodziców. Po Mszy św. dzieci i młodzież z Dołu i z Góry będą przewiezione sprzed kościoła do szkół.

9. Przez cały ten tydzień Msze św. będą odprawiane rano o 7.00 oraz wieczorem o 18.00.

10. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok 200zł anonimowa, za ten rok po 200zł – z nr. 40, z nr. 51, Szerszeń Maria nr 189, Szerszeń Władysław nr 196, Gładysz Józef nr 222, Kaszowski Józef nr 308, z nr. 318, Kosobucki Janusz, z nr. 400, Tućki Kazimierz, z nr. 570, z nr. 570a, anonimowa oraz na konto parafialne Żelaznowski Stanisław; po 100zł – z nr. 26, Bobola Zdzisława, z nr. 675. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.