1. Dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, w naszej Archidiecezji w trzech miejscach są święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę będą święcenia kapłańskie. W dniach nowenny do Ducha Św. módlmy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi. Dziś o godz. 1540 nabożeństwo czerwcowe z nowenną do Ducha św., a po nim Msza św.

2. W środę po nabożeństwie czerwcowym w Sali Parafialnej będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W pierwszy czwartek o godz. 1730 będzie spowiedź św., o 1800 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym.

4. W pierwszy piątek miesiąca przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. O godz. 1700 będzie spowiedź św., a o godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym.

5. W sobotę o godz. 845 będzie wyjazd Oazy Dzieci Bożych do Rzeszowa.

6. W tym tygodniu na nabożeństwach czerwcowych adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Królowej Polski; we wtorek – Matki Kościoła; w środę – Niepokalanego Serca NMP; w czwartek – MB Zielnej; w piątek – MB Nieustającej Pomocy; w sobotę – MB Szkaplerznej.

7. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Św. – Zielone Święta. Niech zewnętrzną oznaką tego święta będą przybrane w zielone gałązki nasze domy. O godz. 1540 będzie nabożeństwo czerwcowe, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej. Ponieważ będzie drugą miesiąca taca przeznaczona będzie na prace przy kościele. Po wszystkich Mszach św. do puszek będą zbierane ofiary, które Caritas przekaże na rzecz osób poszkodowanych w czasie ostatnich powodzi i podtopień.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 61-80. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 41-60 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 60 zł na prace przy kościele.

9. W poniedziałek, wtorek i piątek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1800.

10. „Bóg zapłać” za ofiarę 200 zł, którą na prace przy kościele złożono z nr 31. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

Decyzją Metropolity Przemyskiego, abp. Adama Szala, w  niedzielę 2 czerwca 2019 r., we wszystkich parafiach Archidiecezji Przemyskiej, po głównej Mszy św., odbywają się procesje eucharystyczne. We wspólnej modlitwie ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, kapłani wraz z wiernymi niech proszą o potrzebne łaski dla naszej Archidiecezji, Kościoła i Ojczyzny, wypraszają nowe powołania kapłańskie i zakonne, jak również wynagradzają za popełnione grzechy oraz zawierzają Bożemu Miłosierdziu wszystkie trudne sprawy.

W dniach 4- 15 lipca odbędzie się już 39 Przemyska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę pod hasłem „W mocy Bożego Ducha”. Brzozowska grupa św. Wojciecha wyrusza 5 lipca. Zachęcamy do wybrania się na ten pątniczy szlak. Spotkanie organizacyjne dla pątników odbędzie się w niedzielę 23 czerwca w  parafii św. Stanisława Bp. Męczennika w Humniskach (duża strona) o godz. 14.00 (msza święta i sprawy organizacyjne).