Jednym z bardzo ważnych wydarzeń każdej wspólnoty parafialnej jest – przewidziana w prawie Kościoła – wizytacja kanoniczna przeprowadzana przez Ordynariusza diecezji lub w Jego imieniu. Wizytacja biskupia jest czynnością apostolską. Ukazuje ona, że Biskup jest fundamentem i znakiem jedności Kościoła diecezjalnego.

W naszej parafii taka wizytacja odbyła się w piątek i sobotę (24 -25.03.2017) w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – nasz parafialny odpust.   Z tej okazji gościliśmy w naszej wspólnocie Księdza Biskupa Stanisława Jamrozka. Program spotkania z Księdzem Biskupem przewidywał m.in.: odwiedzenie naszych szkół, udział w Mszach św., prezentacja poszczególnych grup i wspólnot naszej parafii, udzielenie sakramentu Bierzmowania młodzieży kl. 3 gimnazjum.

Wizytacja to szczególny czas dla wspólnoty całej parafii, gdy Biskup, jako następca Apostołów – przychodzi do małej owczarni, aby przyjrzeć się jej radościom i troskom oraz aby modlić się wraz z nami i umocnić swoim słowem naszą wiarę. Chrystus w swoim apostole szczególnie nawiedza parafię, aby nam błogosławić. Tylko w duchu wiary możemy dostrzec głębokie znaczenie tej wizytacji i tak też chcemy patrzeć na ten czas, i prosić Dobrego Pasterza, aby dotknął nas swoją łaską i odnowił nasze życie.

Dziękujemy Księdzu Biskupowi za to, że swoją posługą i modlitwą ogarnia wszystkie troski naszej parafii. Z naszej strony zapewniamy o modlitwie w intencji Księdza Biskupa, aby w Jego posługiwaniu Pan Jezus Dobry Pasterz obdarzał Go zdrowiem i potrzebnymi łaskami.