1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. We wtorek przypada święto św. Kazimierza Królewicza.

3. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. W Środę Popielcowa na Mszach św. rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 będzie obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów popiołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym liturgicznym początku Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej do I Niedz. Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

4. W pierwszy czwartek miesiąca spowiedź św. od 16.30. O 17.00 Msza św., a po niej Godzina Św., podczas której adorować będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP.

5. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Od godz. 15.30 będzie spowiedź św. O 16.30 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie modlitwą o trzeźwość naszego narodu, a prowadzić ją będą członkowie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei” Po Drodze Krzyżowej będzie Msza św. i nabożeństwo pierwszopiątkowe, podczas którego adorować będzie róża MB z Lourdes.

6. W sobotę 8.03 przypada Dzień Kobiet – na Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 będziemy modlić się w intencji wszystkich kobiet naszej parafii.

7. Przyszła niedziela będzie I Niedzielą Wielkiego Postu. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Św. Rodziny. O godz. 15.00 będzie pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, podczas którego adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Dziewięć lat temu parafianie w Moszczanach koło Radymna rozpoczynali budowę kościoła i byli w naszej parafii zbierać pieniądze na ten cel. Mimo upływu 9 lat tej budowy jeszcze nie ukończyli. Dlatego w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem będą rozprowadzać cegiełki o różnym nominale prosząc parafian o ofiary, które pomogą im dokończyć budowę kościoła. Niech więc nasi parafianie w miarę możliwości odpowiedzą hojnie na prośbę parafian z Moszczan.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 201-220. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 181-200 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

9. W poniedziałek i środę Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00, w pozostałe dni tygodnia Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00

10. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok – po 100 zł – Augustyn i Beata Helon nr 669, i na obecny rok: po 200 zł – Gładysz Stanisława nr 364, Wojdanowski Mieczysław, Helon Czesław nr 681; po 100 zł – Augustyn i Beata Helon nr 669, anonimowa; 40 zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 181-200. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.