Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych  oraz ich rodziny.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodego wieku nie są związani jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli również wprowadzani w autentycznego ducha pokuty. W Środę Popielcową na Mszach św. rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 będzie obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów popiołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym liturgicznym początku Wielkiego Postu, zachęcamy również do zabierania dla nieobecnych poświęconego popiołu jako znak łączności z całym Kościołem rozpoczynającym okres pokuty. Od Środy Popielcowej do 1 Niedz. Wlk. Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej na czas Wielkiego Postu.

3. W piątek o godz. 16.30 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie modlitwą o trzeźwość narodu. Po Drodze Krzyżowej będzie Msza św.

4. Przyszła niedziela będzie 1 Niedz. Wlk. Postu. o godz. 15.15 będzie pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, podczas którego adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca taca będzie przeznaczona na tegoroczne prace przy kościele.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na tę niedzielę prosimy parafian z nr od 501-520. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 481-500 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli po 200 zł: Potoczny Adam, Gładysz Leopold, z nr 461a, Najdecki Zbigniew, Bieńko Dariusz; po 100 zł: Baran Katarzyna nr 50, z nr 219, z nr 353, z nr 393, z nr 442, Owsiany Stanisław nr 654. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

7. Ogłoszenie od Pana Wójta. Sprawa rodziny Sękowskich została przez media przedstawiona fałszywie, oszczerczo, przez co została zniesławiona nie tylko ta rodzina, ale również Izdebki i Gmina Nozdrzec. Ponieważ nie zostały wyjaśnione wszystkie związane z tym sprawy i są przedmiotem dochodzenia prokuratorskiego, Pan Wójt prosi wszystkich mieszkańców Izdebek o nie udzielanie wywiadów czy informacji żadnym mediom w tej sprawie. Dosyć już szkalowania rodziny, wioski i gminy.