Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Dziś rozpoczyna się Tydzień trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych  oraz ich rodziny.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. Mimo tego przepisu rodzice jednak winni zatroszczyć się, aby również ci, którzy z racji młodego wieku nie są związani jeszcze obowiązkiem postu i wstrzemięźliwości, byli również wprowadzani w autentycznego ducha pokuty. W Środę Popielcową na Mszach św. rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00 będzie obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów popiołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym liturgicznym początku Wielkiego Postu. Na Mszy św. wieczornej będzie zbierana taca, która będzie pomocą w powstaniu kolejnego diecezjalnego hospicjum w Przeworsku. Od Środy Popielcowej do 1 Niedz. Wlk. Postu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej na czas Wielkiego Postu.

3. W piątek o godz. 16.30 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie modlitwą o trzeźwość narodu. Po Drodze Krzyżowej będzie Msza św.

4. Przyszła niedziela będzie 1 Niedz. Wlk. Postu. i pierwszą niedzielą miesiąca. Ponieważ będzie czytany list Ks. Abpa na Wielki Post, adoracja Najśw. Sakramentu będzie w następną niedzielę. Na sumę zapraszamy dzieci z kl. III wraz z rodzicami, bowiem na początku Mszy św. będzie obrzęd poświęcenia książeczek do nabożeństwa i wręczenia ich dzieciom. O godz. 15.15 będzie pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali, podczas którego adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Przemyślu.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na tę niedzielę prosimy parafian z nr od 141-160. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 121-140 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 100 zł na prace przy kościele.

6. W poniedziałek i środę Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00

7. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli po 100 zł – Gładysz Aniela nr 113, z nr 219. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.