1. W środę o godz. 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

2. W czwartek przypada rocznica śmierci Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego – założyciela Ruchu Światło-Życie. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie wspólnoty Ruchu do modlitwy o jego beatyfikację.

3. Przyszła sobota będzie już pierwszą sobotą marca, dlatego na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo różańcowe, podczas którego adorować będzie róża Ofiarowania NMP. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

4. Przyszłą niedzielę, pierwszą marca, będziemy przeżywać jako adoracyjną. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Prymarii adorować będzie róża Św. Rodziny, po Sumie św. Józefa i po Mszy św. o godz. 16.00 – róża MB Różańcowej. Taca przeznaczona będzie na Sem. Duch. w Przemyślu.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 181-200. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 161-180 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00, w czwartek, ze względu na spotkanie z Ks. Bpem, Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.00, natomiast w sobotę Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok – po 200 zł – Myćka Mieczysław, Skórski Stefan i na konto parafialne Sobolak Daniel; po 100 zł – z nr 293, z nr 402, Potoczny Tadeusz nr 419, Gładysz Leopold, Fal Wojciech nr 607, z nr 612, i na obecny rok: po 200 zł – Owsiany Edward nr 201, Dobosz Genowefa i na konto parafialne Adamski Piotr; po 100 zł – Baran Andrzej nr 114, z nr 161; 80 zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 161-180. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

Apel o modlitwę w intencji pokoju na Ukrainie

Warszawa, 20 lutego 2014 roku

Dzień modlitwy i postu w intencji Ukrainy

Umiłowani w Panu Bracia i Siostry!

Wydarzenia na Ukrainie, których jesteśmy świadkami, są dla nas wezwaniem do modlitewnej solidarności w intencji pokojowego rozwiązania tego dramatycznego konfliktu. Dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich wiernych Kościoła Katolickiego w Polsce, aby najbliższy piątek 28 lutego br., stał się dla nas dniem modlitwy i postu w intencji Ukrainy. Prosimy kapłanów i wszystkich wiernych, aby tę intencję włączyli w swą modlitwę, zwłaszcza w modlitwę powszechną, zanoszoną do Boga w czasie sprawowanych w tym dniu Mszy Świętych. Ufając, że ludzie dobrej woli wciąż znajdują się po obu stronach konfliktu, do Was, Bracia i Siostry, kierujemy apel o gesty solidarności i wsparcie dla narodu ukraińskiego w tym szczególnie trudnym dla niego czasie. Naszą braterską pamięcią obejmujemy wszystkie ofiary bratobójczego konfliktu, a rodzinom poległych wyrażamy słowa serdecznego współczucia i modlitewnej pamięci.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski