1. W środę o godz. 17.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św. Na Nowennę i Mszę św. zapraszamy szczególnie młodzież gimnazjalną kl. II, która po Mszy św. będzie miała spotkanie formacyjne w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

2. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Ofiarowania NMP. Ponieważ będzie to ostatnia niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

3. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 161-180. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 141-160 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

4. W poniedziałek Msze św. będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie wieczorem o 17.00.

5. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy za ubiegły rok złożyli: po 200 zł – Gładysz Maciej nr 5, z nr. 277, Dobosz Maria i Marian nr 652, Smalcerz Czesław; po 100 zł – z nr. 242, Dobosz Aleksander, Początek Bogusława, Helon Zofia nr 670, Kuś Kazimierz, Oleniacz Dariusz, Maniawska Janina, Blama Zbigniew, Tomoński Mieczysław, i na obecny rok: 200 zł – Błachut Waldemar; po 100 zł – z nr. 577 i z nr. 594; 70 zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 141-160. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „ Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Podsumowanie składania ofiar na Dom Przedpogrzebowy za ubiegły rok wygląda następująco: po 200 zł złożyło 300 rodzin, po 150 zł – 3 rodziny, po 100 zł – 92 rodziny, po 50 zł – 3 rodziny. Żadnej ofiary nie złożyło 170 rodzin. Przy ustalaniu kosztów całej inwestycji odliczyliśmy 70 rodzin, które z różnych względów tej ofiary nie złożą. Wynika stąd, że te brakujące 100 rodzin mogłyby tę ofiarę złożyć, ale tego nie uczyniły. I to jest jakaś wielka niesprawiedliwość i nieuczciwość wobec całej wspólnoty parafialnej, bo 200 zł lub przynajmniej 100 zł złożyli ludzie biedni, samotni, z małą rentą czy emeryturą, a nie złożyły nieraz rodziny, gdzie są 2 pensje, 2 emerytury czy renty. Dlatego prosimy o wyrównanie zaległości i o wpłacanie już ofiar na ten rok, tym bardziej, że już od poniedziałku ruszają dalsze prace przy Domu Przedpogrzebowym. 200 zł na rok to niecałe 17 zł miesięcznie – kto więc chce, może w ciągu roku wygospodarować te kwoty.