1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji i do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych oraz ich rodziny.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa. Wraz z tym dniem rozpoczyna się 40-dniowy okres Wielkiego Postu, w którym przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość bliźniego przygotowujemy się do świąt wielkanocnych. Bierzmy chętnie udział w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, a zwłaszcza w Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tj. ilościowy i jakościowy. Przypominamy wiernym, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, post natomiast ilościowy, czyli tylko jeden posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. W Środę Popielcową na Mszach św. rano o 7.00 oraz wieczorem o 17.00 będzie obrzęd poświęcenia popiołu i posypania głów popiołem. Zachęcamy do licznego udziału w tym liturgicznym początku Wielkiego Postu. Od Środy Popielcowej do 1 Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. Zachęcamy wiernych do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów przynajmniej na okres Wielkiego Postu.

3. W piątek o 16.30 będzie pierwsze nabożeństwo Drogi Krzyżowej, które będzie modlitwą o trzeźwość naszego narodu, a prowadzić ją będą członkowie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”. Po Drodze Krzyżowej będzie Msza św.

4. Przyszła niedziela będzie 1 Niedzielą Wielkiego Postu. Godzinki przed Prymarią śpiewa będzie róża Matki Kościoła. O 15.00 będzie pierwsze nabożeństwo Gorzkich Żali z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i kazaniem pasyjnym, podczas którego adorować będzie róża Św. Rodziny. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św. Ponieważ będzie to ostatnia niedziela miesiąca taca będzie przeznaczona na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 501-520, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 481-500 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. Przez  cały tydzień, oprócz środy i czwartku, Msza św. będzie tylko wieczorem o 17.00. W środę i czwartek Msze św. będą rano o 7.00 oraz wieczorem o 18.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: 200zł – z nr 449, 100zł – parafianie z nr od 481-500 oraz 200zł za ubiegły rok – z nr 446, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że taca na spłatę kredytu bankowego wyniosła 2100zł i zostały zapłacone dwie kolejne raty w wysokości 4428,91zł.

plakat

W dzisiejsza niedzielę rozpoczyna się 48.Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu (15–21 lutego 2015 r.) Będzie on przebiegał pod hasłem: „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu”.

W nawiązaniu do tradycji chrześcijańskiej, Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu rozpoczyna się w ostatnią niedzielę karnawału. Głównym motywem jest wynagradzanie za grzechy popełniane w czasie zabaw karnawałowych, włączenie wiernych w  nurt przebłagania za pijaństwo i inne nałogi, a także wypraszanie łaski nawrócenia dla grzeszników. Jest to czas refleksji, modlitwy i pokuty w intencji tych, którzy nadużywają napojów alkoholowych.

Zachęcamy do skorzystania z materiałów znajdujących się na stronie Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.