1. Dziś o 15.00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, a po nich Msza św.

2. Na środę rano o posprzątanie kościoła i przygotowanie go na święta prosimy parafian z nr od 626-645. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 606-625 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 50zł na potrzeby kościoła. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W Wielki Czwartek rano od 7.00-8.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi św. O 18.00 będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do 22.00. Począwszy od tego roku adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy i Bożym Grobie będzie miała inny charakter – nie będzie adoracji róż różańcowych, które są coraz mniej liczne, a będzie adoracja rejonami, po 25 numerów na poszczególną godzinę. Porządek tej adoracji jest już wywieszony w gablocie, a ta adoracja rozpocznie się w Wielki Czwartek o 20.00. Prosimy, by z każdego rejonu wybrać prowadzącego adorację i by wszyscy mieszkańcy wyznaczonego rejonu przyszli na adorację na tę jedną obowiązkową godzinę w czasie Triduum Paschalnego.

4. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a jeden tylko posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. O 9.00 w kościele rozpoczniemy Drogę Krzyżową, która tradycyjnie prowadzić będzie przez Izdebnik do Rzek. Krzyż nieść będą i rozważania prowadzić przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych i stanów-serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. O 15.30 w kościele będzie nabożeństwo drogi Krzyżowej, a następnie Liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii eucharystycznej będzie przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja do 22.00.

5. W Wielką Sobotę nie ma już wprawdzie ścisłego obowiązku postu, ale zachęcamy do jego zachowania zgodnie z wielowiekową tradycją. O 8.30 będzie poświęcenie wody dla wiernych przed drzwiami kościoła. O 9.00 będzie poświęcenie pokarmów w kościele. Na 9.30 prosimy dwa samochody, jeden z Dołu, drugi z Góry, po księży, którzy będą poświęcać pokarmy i wodę w wyznaczonych rejonach. Na Górze te poświęcenia rozpoczną się o 9.30 spod lasu, a zakończą się na Dynowie. O 18.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej, a po niej adoracja przy Bożym grobie do 22.00. Oprócz adoracji poszczególnych rejonów prosimy o adorację również naszą Straż Pożarną, ministrantów i dziewczęta.

6. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja będzie o 6.00. Podczas procesji rezurekcyjnej adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Następne Msze św. to Suma o 11.00 i Msza św. popołudniowa o 16.00.

7. Ponieważ w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. popołudniowej, dlatego przed południem będą trzy Msze św. o 8.00, 9.30 i o 11.00. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Ofiarowania NMP.

8. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace na cmentarzu złożyli: 200zł – Kosobucki Janusz, 100zł – z nr 338. Za te ofiary składamy serdeczne :Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. Na światło i kwiaty do Bożego Grobu ofiary złożyły następujące róże: 140zł – MB Szkaplerznej, 130zł – Niepokalanego Poczęcia NMP. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

11. W zakrystii można nabywać świece wielkanocne wpłacając ofiarę przynajmniej 7 zł na pomoc biednym dzieciom.

12. Na koniec pragniemy serdecznie podziękować Panu Organiście i tym parafianom, którzy przygotowali i wykonali podest dla chóru, włącznie z jego pomalowaniem i pomalowaniem podłogi na chórze. Wszystkie prace zostały wykonane gratisowo, tym serdeczniejsze „Bóg zapłać” dla tych parafian na czele z Panem Organistą.