1. W piątek przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to dzień imienin Ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otoczmy naszą modlitwą.

2. W sobotę na Mszę św. wieczorną o 18.00 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po nabożeństwie majowym będzie zmiana tajemnic różańcowych.

3. Na nabożeństwach majowych adorować będą następujące róże: poniedziałek – Zwiastowania Pańskiego, wtorek – MB Królowej Polski, środa – Matki Kościoła, czwartek – Niepokalanego Serca NMP, piątek – MB Nieustającej Pomocy, sobota – MB Szkaplerznej.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Gromnicznej. O 15.30 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej. Po nabożeństwie będzie Msza św. Ponieważ będzie to druga niedziela miesiąca, taca będzie przeznaczona na spłatę kredytu.

5. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 41-60. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 21-40 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. Przez cały tydzień Msze św. odprawiane będą o 7.00 i 18.00.

7. „Bóg zapłać” za ofiarę 200zł, którą na spłatę długu złożył Gładysz Stanisław nr 312 i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Do tej pory złożono 132 ofiary: 1 – 400zł, po 200zł – 104, po 150zł – 2, po 100zł – 24. Minął kolejny miesiąc, prosimy więc o przyśpieszenie składania tych ofiar.

8. Informujemy, że na niedzielnym zebraniu Rada Parafialna przyjęła do pracy jako organistę naszego parafianina Józefa Barana. Uzgodnione zostały wszystkie warunki tej pracy i podpisana została umowa. Od środy nowy organista podjął już pracę w naszej parafii.

9. W poniedziałek po nabożeństwie majowym będzie spotkanie członków Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”.

10. We wtorek po nabożeństwie majowym będzie spotkanie rodziców dzieci, które będą obchodzić rocznicę I Komunii Św.

11. W środę po nabożeństwie majowym będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

12.Wszyscy jesteśmy wstrząśnięci tragicznym trzęsieniem ziemi w Nepalu, które pochłonęło już ponad 6 tys. ofiar. Dlatego Caritas Polska prosi o pomoc dla Nepalu. W przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. zbierane będą do puszek ofiary na ten cel.