1. Dzisiaj w Archidiecezji święcenia diakonatu, a w najbliższą sobotę święcenia kapłańskie. W dniach nowenny do Ducha Świętego modlimy się za tych, którzy będą przyjmować święcenia, by jak najlepiej przygotowali się do kapłańskiej posługi.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość św. Stanisława , biskupa i męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – osobę Solenizanta otaczamy naszą modlitwą. Po nabożeństwie będzie spotkanie Stowarzyszenia Trzeźwościowego „Iskierka Nadziei”.

3. W piątek zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego pół godziny przed Mszą św. wieczorną.

4. Zapraszamy do liczniejszego udziału w nabożeństwach majowych, zwłaszcza dzieci i młodzież. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: poniedziałek – MB Gromnicznej, wtorek – MB z Lourdes, środa – Zwiastowania Pańskiego, czwartek – MB Królowej Polski, piątek – Matki Kościoła, sobota – MB Nieustającej Pomocy.

5. W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Święta. Niech zewnętrzną oznaką tego święta będą przybrane w zielone gałązki nasze domy. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Siewnej. O 15.45 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża Niepokalanego Serca NMP, a po nim Msza św. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na parafie naszej Archidiecezji szczególnie potrzebujące pomocy. Papież Franciszek zaapelował do całego świata o pomoc dla dotkniętego trzęsieniem ziemi Ekwadoru. Zginęło tam ponad pół tysiąca ludzi, wielu ludzi straciło dach nad głową. Dlatego w przyszłą niedzielę przed kościołem po wszystkich Mszach św. będzie przeprowadzana zbiórka pieniędzy do puszek na pomoc ofiarom trzęsienia ziemi w Ekwadorze.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 361-380. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 341-360 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 70zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały tydzień Msze św. będą o 7.00 i 18.00.

8. We wtorek o 16.45 będzie próba dla dzieci kl. III przed I Komunią Świętą.

drogakrzyżowa2016PLAKAT