Szczęśliwy, kto sobie patrona Józefa ma za Opiekuna.
Niechaj się niczego nie boi, gdy św. Józef przy nim stoi Patronem…

Patronem dnia 19 marca jest św. Józef, Oblubieniec Najświętszej Maryi Panny.

Józef na życie zarabiał stolarstwem i pracą – jako cieśla. Z Ewangelii dowiadujemy się, że był człowiekiem prostym, skromnym i ubogim. Bóg wybrał go na ziemskiego opiekuna, ziemskiego ojca Jezusa. Uważa się, że zmarł wcześnie, jeszcze przed rozpoczęciem nauczania publicznego przez Chrystusa. Był kochającym, wiernym małżonkiem, wzorowym Ojcem, żywicielem i obrońcą Świętej Rodziny. Dzisiaj jest patronem całego Kościoła powszechnego, wzywany w wielu trudnym sytuacjach.

Św. Józefa patronem Kościoła powszechnego ogłosił papież Pius IX 8 grudnia 1870 roku. Prócz tego św. Józef jest patronem licznych zakonów, diecezji oraz miast. Ma pod swoją opieką małżonków i rodziny chrześcijańskie, ojców, sieroty, a także cieśli, drwali, robotników i wszystkich pracujących. Uważany jest także za patrona dobrej śmierci.

W ikonografii św. Józef przedstawiany jest z Dziecięciem Jezus na ręku, z lilią w dłoni. Jego atrybutami są m.in. narzędzia ciesielskie: piła, siekiera, warsztat stolarski; bukłak na wodę, kij wędrowca, kwitnąca różdżka (Jessego), miska z kaszą, lampa, lub winorośl.

19 marca to również Dzień Imienin naszego Księdza Proboszcza.

Z tej okazji składamy dobremu Bogu dziękczynienie za dar posługi Księdza Proboszcza w naszej wspólnocie parafialnej i życzymy Bożych łask, wszelkich darów Ducha Świętego, aby w życiu nigdy nie zabrakło dobrych pragnień oraz zapału i sił do ich realizacji!  Życzymy także opieki Matki Bożej i św. Józefa w wypełnianiu powołania kapłańskiego, życia w zdrowiu i pokoju, niech Dobry Bóg pozwoli jak najowocniej dalej służyć budowaniu Królestwa Bożego na ziemi. Szczęść Boże!