Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

Uroczystość Objawienia Pańskiego, znaną także pod nazwą Trzech Króli, jest szczególnym świętem. Upamiętnia ono objawienie się pogańskim Mędrcom ze Wschodu nowo narodzonego Jezusa. To przez nich Chrystus objawił się różnym narodom, a przez to całemu światu. Dzisiaj czyni to przez misjonarzy, którzy pracują w różnych częściach globu. Uroczystość ta nazywana jest także dniem misyjnym.

W okresie Bożego Narodzenia stajemy wobec tajemnicy Wcielenia i Narodzenia naszego Zbawiciela. Rozważając tę tajemnicę dziękujemy Bogu Ojcu za dar Jego Syna, który przyniósł całemu światu pokój i zbawienie.

Obecny rok duszpasterski, przeżywamy pod hasłem: „Idźcie i głoście…” (Mt 10,7). Także i do nas ponad 1050 lat temu dotarła Dobra Nowina o zbawieniu. Polska przyjęła chrzest, a wraz z nim chrześcijaństwo. Wszystko to dzięki misjonarzom.

Każdy z nas przez chrzest otrzymał łaskę wiary, w której ma wzrastać i dzielić się nią. Nie możemy jej zatrzymać tylko dla siebie. Współczesny świat nadal potrzebuje misjonarzy i misjonarek. Prośmy Boga o nowe powołania misyjne, wspierajmy misje i misjonarzy oraz związane z nimi dzieła naszymi ofiarami i modlitwą. Sami stawajmy się misjonarzami w swoim otoczeniu, aby i dzisiaj Chrystus mógł się objawiać światu, tak jak się objawił przez Mędrców ze Wschodu.

Pamiętajmy o wszystkich misjonarzach rozsianych po całym świcie. Wszystkim nam niech towarzyszy – a zwłaszcza w tym dniu – tegoroczne hasło duszpasterskie: „Idźcie i głoście…”

www.franciszkanie.pl

http://www.misje.pl/