16 października br. nasza wspólnota parafialna przeżywała ważną uroczystość poświęcenia Domu Przedpogrzebowego. Uroczystą Mszę Świętą koncelebrowali Metropolita Przemyski Abp Józef Michalik,  Dziekan Dekanatu Brzozowskiego ks. prałat Franciszek Goch, Proboszcz naszej wspólnoty parafialnej ks. Józef Kasperkiewicz i księża z sąsiednich parafii.

Witając Księdza Arcybiskupa w naszej parafii, przedstawiciel Rady Parafialnej Aleksander Fil złożył również Jego Ekscelencji życzenia z okazji jubileuszu 28-lecia sakry biskupiej. Następnie ksiądz proboszcz Józef Kasperkiewicz
przedstawił przebieg prac, dzięki którym budynek starej plebanii został przebudowany na Dom Przedpogrzebowy. Podziękował on również osobom, które pomogły w realizacji tego przedsięwzięcia. Po Mszy Świętej udaliśmy się w procesji do Domu Przedpogrzebowego, gdzie Ksiądz Abp Józef Michalik dokonał jego poświęcenia.

W uroczystości wzięli udział Wójt Gminy Nozdrzec Antoni Gromala, Przewodniczący Rady Gminy Roman Wojtarowicz, sołtys wsi Mieczysława Wojdanowska i mieszkańcy Izdebek.

Nowo poświęcony Dom Przedpogrzebowy z dużą kaplicą i zapleczem to godne miejsce wystawienia trumny, przechowywania jej w chłodni do czasu pochówku oraz sprawowania egzekwii i modlitwy różańcowej za zmarłych.

Zdjęcia w galerii.