1. Przypominamy, że dziś nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00.

2. Rozpoczynamy dziś tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będzie to jednocześnie przygotowanie wiernych na kanonizację Jana Pawła II i Jana XXIII. Począwszy od wtorku, każdego dnia tego tygodnia wieczorem modlić się będziemy w tych intencjach.

3. W środę o 18.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W czwartek o godz. 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. wieczornej.

5. Przyszła niedziela będzie niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Jest to jednocześnie dzień kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Aby umożliwić wszystkim obejrzenie tej historycznej uroczystości z Rzymu o godz. 10.00, dlatego Msze św. odprawiane będą: Prymaria rano o 7.00 i suma o 8.30. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Serca NMP, a na nabożeństwie po Sumie adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Msza św. popołudniowa będzie o godz. 16.00. Ponieważ przyjdzie jeszcze jeden rachunek za ogrzewanie kościoła, dlatego taca będzie przeznaczona na ten cel.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 341-360. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 321-340 za przygotowanie kościoła na święta.

7. Przez cały ten tydzień Msza św. będzie odprawiana tylko wieczorem o godz. 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok – 150 zł – anonimowa, po 100 zł – z nr 677 i na konto parafialne Mikoś Krzysztof; za obecny rok po 200 zł – z nr 79, z nr 552 i na konto parafialne Mikoś Krzysztof, 105 zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 321-340. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. Z okazji kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII wydano masę rozmaitych pamiątek. My sprowadzamy bardzo prostą i tanią pamiątkę – pocztówkę w cenie 1 zł. Te pocztówki będą rozprowadzane w zakrystii począwszy od środy.