1. Dziś o 13.00 pogrzeb zm. Krzysztofa Opalińskiego. Przypominamy też, że dziś nie będzie Mszy św. popołudniowej.

2. Rozpoczynamy dziś tzw. biały tydzień – Oktawę Wielkanocy, która jest przedłużeniem świętowania pamiątki Zmartwychwstania Pana Jezusa na cały tydzień, dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3. W środę o 18.00 będzie Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Po Sumie będzie nabożeństwo, podczas którego adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Ojciec Święty Franciszek poprosił, by w Niedzielę Miłosierdzia Bożego w całym Kościele Katolickim przeprowadzić zbiórkę pieniędzy do puszek na pomoc ofiarom wojny w Syrii. Zbiórka będzie wyrazem solidarności z narodem syryjskim, szczególnie w niemal całkowicie zniszczonym Aleppo. Od dwóch lat Aleppo nie ma dostępu do elektryczności i bieżącej wody. Brakuje również jedzenia. Przed wojną miasto liczyło około pięciu milionów mieszkańców – obecnie jest ich niecałe dwa miliony. Zbiórka pieniędzy do puszek będzie po wszystkich Mszach św. przed kościołem. Prosimy też, by dzieci na wszystkie Msze św. przyniosły skarbonki wielkopostne i złożyły je na tacę na stoliku w tyle kościoła.

5. O przeprowadzenie porządków i posprzątanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 646-665. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 626-645 za przygotowanie kościoła na święta i za ofiarę 80zł na potrzeby kościoła.

6. We wtorek i czwartek Msza św. będzie tylko wieczorem o 18.00, w pozostałe dni Msze św. będą o 7.00 i 18.00.