1. Dziś Niedziela Misyjna, rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się za dzieło misyjne na wszystkich kontynentach oraz za misjonarzy, szczególnie zaś za tych, którzy pochodzą z naszej Archidiecezji. Składka mszalna przeznaczona na Misje.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w poniedziałek (24.10.) bł. Jana Balickiego, w piątek (28.10.) obchodzimy święto śś. Szymona i Judy Tadeusza.

3. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. W Rudawcu Msza święta a po niej Różaniec we wtorek o godz. 1600.

4. W związku ze zmianą czasu z letniego na zimowy od przyszłej niedzieli popołudniowa Msza święta będzie sprawowana o godz. 1500 .

5. Przed nami ostatni tydzień października. Pamiętajmy o  nabożeństwach różańcowych, które w naszym kościele odprawiane są: w dni powszednie o godz. 1730, a w przyszłą niedziele o godz. 1430. W tym tygodniu o poprowadzenie modlitw różańcowych prosimy:

- w poniedziałek         – Róże: MB Gromnicznej, MB Częstochowskiej, MB Szkaplerznej,

- we wtorek                 – Róże: MB Bolesnej, MB Pięknej Miłości, MB Różańcowej,

- w środę                     – Róże: MB Zielnej, MB Królowej Polski, MB Nieustającej Pomocy,

- w czwartek               – wszystkie chętne dzieci,

- w piątek                    – Róże: Niepokalanego Poczęcia NMP, Miłosierdzia Bożego, św. Józefa,

- w sobotę                   – Róże: Zwiastowania Pańskiego, Ofiarowania NMP, św. Jana z Dukli,

- w niedzielę               – Róże: Świętej Rodziny,  Śś. Piotra i Pawła, Niepokalanego Serca NMP.

6. W najbliższy piątek (28.10.) poza nabożeństwem o zwykłej porze zapraszamy na godz. 19:30 na Mszę świętą i Różaniec dla osób szukających modlitwy w wieczornym wyciszeniu. Na to wieczorne czuwanie zapraszamy szczególnie uczniów przygotowujących się do bierzmowania z klas: 6, 7, 8 a także młodzież starszą i wszystkich chętnych.

7. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, później nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec.

8. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele, kwiaty, złożoną ofiarę. O podjęcie zobowiązań w naszej świątyni w tym tygodniu prosimy parafian od nr 181 do 200.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy Różę św. Józefa.

10. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:

- w środę (26.10.) dla Rodziców dzieci pierwszokomunijnych,

- w czwartek (27.10.) zbiórka rekreacyjna dla ministrantów,

- w sobotę (29.10.) dla Rodziców uczniów przygotowujących się do bierzmowania z klas VI-VIII,

- w niedzielę (30.10.) po sumie krótkie spotkanie Rady Duszpasterskiej.

11. Zaczynają spływać prośby o modlitwę za zmarłych z naszych rodzin, czyli listopadowe wypominki. Dlatego od dzisiaj będą wyłożone w naszej świątyni kartki wypominkowe. Będzie można się w nie zaopatrzyć na stoliku przy wejściu do kościoła. Prosimy wyraźnie wpisywać imiona i nazwiska zmarłych oraz nie odmieniać ich, aby ograniczyć ilość błędów podczas odczytywania. To ułatwi prawidłowe odczytanie i sformułowanie prośby wstawienniczej. Na każdej kartce wypominkowej znajduje się data jej odczytania i modlitwy. Wypominki prosimy składać do zakrystii. Zmarłych będziemy polecać:

- w dni powszednie (począwszy od 03.11.) po Mszy świętej wieczornej, odmawiając dziesiątek różańca,

-  w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego przed popołudniową Mszą świętą,

- odprawiając w każdą niedzielę jedną Mszę świętą w intencji zmarłych polecanych w danym tygodniu w tegorocznych wypominkach.

12. W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych prosimy, by zadbać o odpowiedni stan swojej duszy. Spowiadamy codziennie od godz. 1700. Przypominamy także o porządkach na cmentarzu.

13. Od dnia 26.10.2022 r. rozpocznie się czyszczenie kominów na terenie naszej parafii. Mistrzowie kominiarstwa proszą o obecność w domach.

14. Niech niedzielny wypoczynek i odnowa sił przez wspólną modlitwę i Eucharystię będą dla nas źródłem radości i wsparciem na rozpoczynające się wyzwania nowego tygodnia obowiązków i zajęć.