1. Dzisiaj w całej Polsce, także w naszej parafii odbywa się statystyczne liczenie wiernych praktykujących i przystępujących do Komunii Świętej.

2. Za tydzień w niedzielę (16.10.) obchodzić będziemy XXII Dzień Papieski pod hasłem: „Blask prawdy”. Z tej racji po Mszach świętych zbiórka do puszek przeznaczona na Fundusz Stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia. Natomiast składka mszalna przeznaczona będzie na opłatę za energię elektryczną.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek (13.10.) bł. Honorata Koźmińskiego, w sobotę (15.10.) św. Teresą od Jezusa, w niedzielę (16.10.) św. Jadwigę Śląską. Jest to również rocznica wyboru na Stolicę Piotrową św. Jana Pawła II.

4. Msze święte w ciągu tygodnia o godz. 700 i 1800. Serdecznie zapraszamy. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1600, a po niej nabożeństwo różańcowe. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedziele przed Mszą świętą prosimy Róże Różańcowe.

5. Przypominamy, że trwa miesiąc październik, w którym podczas publicznych nabożeństw w kościele modlimy się na różańcu. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele odprawiane są w dni powszednie o godz. 1730, a w niedzielę o godz. 1530. Zachęcamy do aktywnego udziału w nabożeństwach różańcowych, dlatego o poprowadzenie modlitwy różańcowej w tym tygodniu prosimy:

- w poniedziałek      – klasę I

- we wtorek               – klasę II

- w środę                   – klasę III

- w czwartek              – klasę IV

- w piątek                  – klasę V

- w sobotę                 – klasę VI

6. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700, później nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Różaniec.

7. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele, kwiaty, złożoną ofiarę. O podjęcie zobowiązań w naszej świątyni w tym tygodniu prosimy parafian od nr 141 do 160.

8. Kancelaria parafialna w naszej parafii otwarta jest po wieczornej Mszy świętej w dni powszednie oprócz I piątków, świąt państwowych i kościelnych.

11. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy Różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

12. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania formacyjne:

- w czwartek (13.10.) zbiórka dla ministrantów. Szczególne słowa zachęty do nowych kandydatów i ich rodziców, aby pomogli im podjąć decyzję i zachęcili, dodali odwagi, by nie bać się służby przy ołtarzu. Zapraszamy także starszych,

- w piątek (14.10.) próba scholi,

- w sobotę (15.10.) kandydaci do sakramentu bierzmowania z klasy VI.

Przypominamy, że wszystkie spotkania rozpoczynamy od nabożeństwa w kościele.

13. Niech w naszych sercach budzi się nieustannie wdzięczność za łaskę wiary i otrzymywane na co dzień od Boga dobro. Niech On błogosławi naszej pracy i podejmowanym wysiłkom nowego tygodnia.