1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji do modlitwy o trzeźwość, za uzależnionych i ich rodziny. Można wpisywać się do księgi trzeźwościowej, wyłożonej przy ołtarzu św. Jana Pawła II. W przyszłą niedzielę składka na ogrzewanie.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: w czwartek (23.02.) św. Polikarpa, biskupa i bł. Wincentego Frelichowskiego, kapłana.

3. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600, następnie nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Msze święte w ciągu tygodnia o godz.  700 i 1700, zaś w piątek o godz.  700 i 1800.

5. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się 40 – dniowy Okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutę i dobre uczynki będziemy przygotowywać się do Świąt Wielkanocnych. Podejmujmy dobrowolne umartwienia w duchu pobożności i miłości bliźniego. W naszym kościele Msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 700  1100 i 1700. W Rudawcu Msza święta o godz. 1600. Tego dnia obowiązuje post ścisły, tzn. wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dla wszystkich, którzy ukończyli 14. rok życia) oraz post ilościowy (dla wszystkich wiernych, którzy ukończyli 18. rok życia, a nie rozpoczęli 60.). Mimo tego przepisu rodzice powinni zatroszczyć się, aby również dzieci były wprowadzane w autentycznego ducha pokuty. Zaleca się, aby dla nieobecnych na Mszy świętej zabrać poświęcony popiół jako znak łączności z pokutującym Kościołem. Zachęcamy do spowiedzi – warto skorzystać z daru odpuszczenia grzechów już na początku okresu Wielkiego Postu, aby ten czas przeżyć w łasce uświęcającej, w bliskości z Panem Bogiem.

6. W Wielkim Poście będziemy przeżywać nabożeństwa pasyjne. Droga krzyżowa będzie odprawiana w piątki Wielkiego Postu o godz. 1730, następnie Msza święta. W piątki składka mszalna przeznaczona będzie na kwiaty do Bożego Grobu. O te ofiary prosimy także – jak co roku – Róże Różańcowe. W niedziele Wielkiego Postu do południa przed Mszami świętymi Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po południu o godz. 1430 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, po nich Msza święta. Po nabożeństwach drogi krzyżowej i gorzkich żali dzieci otrzymają obrazki z serii: Wielkopostne PZU – polisa na życie wieczne. Przyjdź! Zobacz! Uwierz! Prosimy o mobilizację i obecność. W Rudawcu Droga krzyżowa we wtorki Wielkiego Postu o godz. 1530, następnie Msza święta, zaś Gorzkie Żale w niedziele Wielkiego Postu po Mszy świętej o godz. 930.

7. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 541 do 560.

8. Metropolita Przemyski z radością informuje, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, by obrzęd beatyfikacji Sług Bożych Wiktorii, Józefa Ulmów i ich siedmiorga dzieci miał miejsce 10.09.2023 r. w Markowej. Zbliżający się czas będzie poświęcony na duchowe przygotowanie, modlitwę i poznanie życia naszych rodaków.

9. Niech nasze zakorzenienie w Chrystusie pomaga nam realizować przykazanie miłości także nieprzyjaciół. Dobrego Boga prośmy o pomoc i błogosławieństwo.