Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2022/23
logo galeria
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Dziś Uroczystość Trójcy Świętej, która kończy okres Komunii Świętej Wielkanocnej.

2. W poniedziałek zapraszamy na Msze św. i na nabożeństwo majowe rodziców i dzieci z klasy IV. Po nabożeństwie próba przed I rocznicą Komunii Świętej.

3. We wtorek początek nabożeństw ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie – z wyjątkiem oktawy Bożego Ciała – nabożeństwa będą o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 16.00

4. W środę o godz. 17.00 początek adoracji Najświętszego Sakramentu. W trakcie trwania adoracji zapraszamy do korzystania ze spowiedzi św.

5. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Msze św. będą o godz. 8.00, 11.00 i 16.00. Mszę św. o godz. 11.00 odprawi ks. prymicjant Wojciech Szular, który na jej zakończenie udzieli wszystkim zebranym uroczystego błogosławieństwa prymicyjnego. Po zakończonej Mszy św. wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy. Prosimy dzieci do sypania kwiatów i dzwonienia. Bardzo prosimy Strażaków o pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego przejścia procesji. Porządek procesji będzie następujący: pierwszy ołtarz przy grocie Matki Bożej prosimy o wykonanie Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, drugi ołtarz przy kiosku „Ruchu” mieszkańców „Górek”., trzeci ołtarz przy remizie OSP prosimy o wykonanie Druhów z OSP i ich rodziny, a czwarty ołtarz przy Kapliczce św. Antoniego prosimy o wykonanie róże żeńskie i męskie. Po zakończeniu modlitw przy czwartym ołtarzu powrócimy na plac kościelny gdzie na schodach kościoła zostanie udzielone uroczyste błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem całej parafii. Po zakończonej procesji prosimy, aby na placu przed kościołem pozostały wszystkie dzieci biorące udział w procesji. W trakcie trwania oktawy Bożego Ciała procesja będzie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11.oo

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź rano i popołudniu od godz. 17.15. w godzinach porannych odwiedziny chorych.

7. W sobotę – 5 czerwca – zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie, które rozpocznie się o godz. 18.00 Mszą św. Po zakończonej Eucharystii będzie różaniec fatimski i procesja z Najświętszym Sakramentem i figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół kościoła. W trakcie procesji będzie śpiewana litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 rocznica Komunii Świętej. W związku z tym – wyjątkowo – zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 8.00.

9. Dziękujemy wszystkim parafianom za pomoc materialną okazywaną parafii. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i obejścia wokół niego – Bóg zapłać! O posprzątanie kościoła i obejścia prosimy rodziców dzieci pierwszo rocznicowych.