1. Kończymy miesiąc październik, szczególny czas modlitwy na Różańcu. Bóg zapłać za podejmowane posługi i rozważania poszczególnym grupom. Dzisiaj nabożeństwo różańcowe o godz. 1430. Po nim Msza święta. Jutro, w poniedziałek (31.10.) ostatnie nabożeństwo październikowe o godz. 1730. Zapraszamy zwłaszcza wszystkie dzieci do podjęcia wspólnej modlitwy. Prosimy, aby dzieci od jutra w koszyku obok dekoracji różańcowej składały podpisane plansze z obrazkami. Te dzieci zapraszamy w czwartek (04.11.) na Mszę świętą i losowanie. Dziękujemy za pięknie wykonane różańce, które zdobią nasz kościół, za wkład pracy i motywację także rodzicom. Różańce można zobaczyć przy ołtarzu św. Jana Pawła II.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek (01.11.) uroczystość Wszystkich Świętych, w środę (02.11.) wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, w piątek (04.11.) św. Karola Boromeusza.

3. We wtorek (01.11.), w uroczystość Wszystkich Świętych, Msze święte będą odprawiane o godz. 800, 930 i 1100. Po Mszy świętej o godz. 1100 procesja na cmentarz i modlitwy za zmarłych. Po skończonej procesji będzie możliwość pobłogosławienia nowych nagrobków. Na cmentarzu Rada Duszpasterska i Akcja Katolicka przeprowadzi kwestę na utrzymanie cmentarza. W tym dniu nie będzie popołudniowej Mszy świętej. W Rudawcu Msza święta, a po niej procesja na cmentarz o godz. 900.

4. W środę (02.11.), w Dzień Zaduszny, Msze święte będą odprawiane o godz. 700, 800 i 1700. Nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą świętą. Po wieczornej Mszy świętej modlitwy za zmarłych. W tym dniu o godzinie 1530 zostanie także odprawiona Msza święta w kaplicy na naszym cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych. W Rudawcu Msza święta o godz. 1600.

5. Msze święte w ciągu tygodnia od czwartku będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy.

6. W listopadzie można codziennie zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, przez co rozumie się odmówienie tam modlitw: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy za zmarłych i modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. W dniach od 01.11 do 8.11 odpust jest zupełny, zaś w pozostałych dniach cząstkowy.

7. W kościele wyłożone są kartki wypominkowe za zmarłych. Zachęcamy do ich wypełnienia i złożenia w zakrystii. Za poleconych zmarłych będziemy się modlić przez cały listopad po Mszach świętych wieczornych, a w niedziele podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 1430 za zmarłych polecanych w wypominkach w danym tygodniu.

8. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed wieczorną Mszą świętą, a w piątek od godz. 1600. Chorych z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek od godz. 800. Panów kierowców prosimy o pomoc. W Rudawcu spowiedź od godz. 1530 a po niej Msza święta.

9. Bóg zapłać za pełniony dyżur w naszym kościele, kwiaty, złożoną ofiarę. O podjęcie zobowiązań w tym tygodniu prosimy parafian od nr 201 do 220.

10. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę Zwiastowania Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach świętych adoracja Najświętszego Sakramentu, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę (06.11.) o godz. 1300 odbędzie się procesja i modlitwy za zmarłych na cmentarzu obok dawnej cerkwi.

11. W tym tygodniu na próbę scholi zapraszamy w poniedziałek (31.10.) po Mszy świętej wieczornej  w czwartek (03.11.) na spotkanie formacyjne członków Akcji Katolickiej.

12. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła śp. Wanda Owsiana. W jej intencji: Wieczne odpoczywanie…

13. Niech ten dzień poświęcony Bogu będzie czasem modlitwy i refleksji a także niedzielnego odpoczynku po tygodniu pracy, a na nowy czas obowiązków niech nam Bóg obficie błogosławi.