1. Msze święte w uroczystość Bożego Narodzenia i w święto św. Szczepana, pierwszego męczennika będą odprawiane o godz. 800 i 1100. W tych dniach nie będzie Mszy świętej popołudniowej. W Rudawcu Msze święte o godz. 930.

2. Kolekta mszalna z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Ochrony Życia, zaś ze święta św. Szczepana na dom księży Emerytów, WSD w Przemyślu i UPJPII w Krakowie. Bóg zapłać za ofiary składane podczas niedzieli inwestycyjnej. Pan Wójt dołącza się również do podziękowań za zbiórkę na rzecz potrzebujących w Ukrainie.

3. Przez najbliższe osiem dni świętujemy oktawę Narodzenia Pańskiego. To szczególny czas radości z przeżywanego Bożego Narodzenia. Ponadto w liturgii Kościoła świętujemy: w poniedziałek (26.12.) św. Szczepana, we wtorek (27.12.) św. Jana Apostoła i Ewangelistę, w środę (28.12.) śś. Młodzianków, męczenników, w piątek (30.12.) św. Rodzinę.

4. W związku z przypadającymi w najbliższych dniach wspomnieniami podczas liturgii dokonamy obrzędów błogosławieństw: w poniedziałek po sumie: błogosławieństwo owsa, we wtorek po Mszy świętej wieczornej: błogosławieństwo wina, we środę po Mszy świętej wieczornej błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału.

5. Msze święte w ciągu tygodnia: we wtorek i środę o godz. 700 i 1700Od czwartku do soboty o godz. 700. Nie będzie wieczornej Mszy świętej. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1600.

6. W środę o godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 1645  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

7. W tym tygodniu od wtorku do piątku chcielibyśmy rozpocząć wizytę duszpasterską czyli tzw. kolędę, rozpoczynając odwiedziny Parafian od strony Wary. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Podczas kolędy na stole przygotowujemy krzyżyk, świece, wodę święconą, Pismo Święte a dzieci i młodzież zeszyty z katechezy. Podczas kolędy w miarę możliwości niech zgromadzi się cała mieszkająca w domu rodzina. W trakcie odwiedzin nie częstujemy księdza alkoholem. Postaramy się dotrzeć sami, zaś gdyby były trudne przypadki to prosimy o pomoc. Prosimy też zatroszczyć się o ministrantów.

Harmonogram kolędy:

- wtorek: od godz. 900 - 1200,

- środa, czwartek, piątek: od godz. 900 – 2000.

8. W sobotę (31.12.) zakończenie Roku Pańskiego 2022. Msza święta i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 1500. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny. W Rudawcu Msza święta na zakończenie roku o godz. 1000.

9. W przyszłą niedzielę (01.01.) Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Wchodzimy w przeżywanie nowego roku kalendarzowego 2023. Jest to Światowy Dzień Pokoju. Msze święte w porządku niedzielnym: o godz. 800 , 1100  i 1500Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy o pokój i hymn do Ducha Świętego, za którego odśpiewanie zyskujemy odpust zupełny.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć kalendarze parafialne na rok 2023. Jest to piękna pamiątka z naszej parafii.

11. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Serdeczne podziękowania wszystkim, którzy nawet w najdrobniejszy sposób zatroszczyli się o przygotowanie naszej świątyni do Uroczystości Bożego Narodzenia, za piękne pomysły i poświęcony czas. Szczególne podziękowania składamy na ręce zaangażowanych członków Rady Duszpasterskiej, artystkom, dekoratorkom i profesorkom: p. Renacie, p. Katarzynie, p. Annie i p. Zofii. Za uświetnienie liturgii dziękujemy Szafarzom Nadzwyczajnym, Służbie Liturgicznej, Panu Organiście, p. Wiktorii i scholi.

Do troski o świątynię w najbliższym czasie prosimy rodziny od nr 361 do 380.

12. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł śp Henryk Zając. Prośmy dla niego o miłosierdzie: Wieczne odpoczywanie…