1. Dzisiaj o godz. 1430 Nieszpory Adwentowe, a następnie Msza święta.

2. Dzisiejsza składka kopertowa przeznaczona jest na inwestycje parafialne, zaś ofiary zbierane przez OSP na pomoc dla Ukrainy. Serdeczne Bóg zapłać.

3. Msze święte w ciągu tygodnia do piątku włącznie będą odprawiane o godz. 700 i 1800. W sobotę tylko o godz. 730. Wieczorna Msza święta roratnia będzie w tym tygodniu godzinę później ze względu na trwające w dekanacie spowiedzi przedświąteczne. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. W Rudawcu Msza święta w środę o godz. 1600.

4. W środę o godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 1745  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Znajdźmy chwilę na osobistą modlitwę o dobre przeżycie czasu świąt.

5. W piątek (23.12.) przypada rocznica święceń biskupich naszego Metropolity Przemyskiego abpa Adama Szala, a w sobotę (24.12.) dzień jego imienin. Polecamy Go w naszych modlitwach.

6. Także w piątek (23.12.) prosimy, aby dzieci, które uczestniczyły w Roratach i zbierały obrazki przyniosły podpisane plansze. Podsumowanie odbędzie się podczas ostatnich Rorat w sobotę (24.12.).

7. W sobotę (24.12.) przypada Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu o godz. 730 odprawimy ostatnie w tym roku Roraty. Zapraszamy na tę Mszę świętą wszystkie dzieci, młodzież, ale także dorosłych. Wigilia to dzień czuwania. Rozpocznijmy go z Panem Bogiem. Wieczorem nie będzie Mszy świętej, gdyż o tej porze zasiadamy w naszych domach do wspólnej rodzinnej wieczerzy wigilijnej. Niech ona wygląda po chrześcijańsku: z lekturą opisu Narodzenia Jezusa z Pisma Świętego, modlitwą, śpiewem kolęd i pastorałek. Podczas wieczerzy nie częstujemy się alkoholem ani nie spożywamy mięsa. Warto od rana zachować tradycyjny post. Nasze domowe świętowanie ubogaćmy licznym udziałem w Mszy świętej pasterskiej sprawowanej o północy (2400). Pasterka w Rudawcu sprawowana będzie o godz. 2200.

8. W niedzielę (25.12.) świętujemy Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte w tym dniu będą sprawowane o godz. 800 i 1100. Nie będzie Mszy świętej popołudniowej. W tym czasie świętujemy w rodzinach.

9. Można jeszcze nabyć opłatki, składając ofiarę na potrzeby kościoła, takie jak chociażby opłacenie pracy Pana Organisty. W dystrybucji znajduje się jeszcze kilka ostatnich świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i kalendarze parafialne.

10. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Bóg zapłać także tym osobom, które okazały swoje dobre serce, przygotowując naszą świątynię do świąt. Do sprzątania kościoła w piątek prosimy rodziny od nr 341 do 360.

11. W piątek o godz. 1530  zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.

12. Niech w tym ostatnim tygodniu Adwentu nie umknie nam to, co naprawdę w życiu jest ważne. Zadbajmy o czas na modlitwę, Mszę świętą czy potrzebne pojednanie w rodzinie lub sąsiedztwie. A dobry Bóg dający nam swojego Syna niech obficie nam błogosławi.