1. Dzisiaj III Niedziela Adwentu zwaną Niedzielą Gaudete czyli radości ze zbliżających się świąt. O godz. 1430 Nieszpory Adwentowe a następnie Msza święta. Zapraszamy do uczestnictwa w wieczornych mszach roratnich.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek (13.12.) św. Łucję, dziewicę i męczennicę, w środę (14.12.) św. Jana od Krzyża.

3. W środę o godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu a o godz. 1645  nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Msze święte w ciągu tygodnia będą odprawiane o godz. 700 i 1700. Serdecznie zapraszamy. W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1600.

5. Od soboty tj. od 17.12. przygotowujemy się bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia, wchodząc tym samym w drugą część Adwentu. W tym czasie Kościół przyzywa przyjścia Zbawiciela, śpiewając tzw. Wielkie Antyfony Adwentu. W tym tygodniu przypadają także Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, czyli tzw. Suche Dni.

6. W sobotę (17.12.) w naszej parafii odbędzie się adwentowa spowiedź przedświąteczna. Będzie trwała od godz. 900 – 1200 z przerwą od 1000 – 1030. Po południu spowiedzi nie będzie. Prosimy gorąco o skorzystanie z tego sakramentu w tym dniu. W Rudawcu spowiedź święta od godz. 930- 1130.

7. W przyszłą niedzielę składka kopertowa przeznaczona na inwestycje parafialne. Tak jak w ubiegłym miesiącu prosimy o pomoc członków Rady Parafialnej. Są jeszcze do nabycia opłatki i świece, a także kalendarze parafialne, które pomaga rozprowadzać Akcja Katolicka. Nie zapominajmy również o choince dobroci, która już prawie pustoszeje.

8. Ze względu na spowiedź przedświąteczną o przygotowanie naszego kościoła do świąt prosimy w godzinach popołudniowych członków Akcji Katolickiej, Rady Duszpasterskiej, Młodzież starszą i wszystkich ludzi dobrej woli, chcących pomóc. Uzdolnionych plastycznie prosimy o wystrój szopki.

9. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do sprzątania świątyni w sobotę o godz. 1500 prosimy rodziny od nr od 321 do 340.

10. W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania duszpasterskie:

- we wtorek (13.12.) Roraty i spotkanie duszpasterskie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. VI.

- w  piątek (16.12.) Roraty i spotkanie duszpasterskie dla przygotowujących się do bierzmowania z kl. VII

11. Ogłoszenie Wójta Gminy Nozdrzec: W związku z toczącą się od 10 miesięcy wojną w Ukrainie, władze samorządowe miasta partnerskiego gminy Nozdrzec – Turki zwracają się z prośbą o wsparcie. Zachodnia Ukraina już nie jest tak bezpieczna jak kilka miesięcy temu, a wyniszczające działania wojenne są tym dotkliwsze, że panuje zima. W imieniu partnerskiego miasta zwracamy się z prośbą o wsparcie pieniężne. Zbiórka do puszek będzie prowadzona w przyszłą niedzielę przez członków OSP. Zbieramy na agregaty prądotwórcze i żywność. Składamy serdeczne podziękowania każdemu darczyńcy.

12. W minionym tygodniu z naszej parafii odszedł: Czesław Szerszeń. W jego intencji: Wieczne odpoczywanie…

13. Niech nie zabraknie nam gorliwości i motywacji do podejmowania adwentowych postanowień i dobrych uczynków a dobry Bóg na ten czas starań niech nam obficie błogosławi.