1. Rozpoczynamy okres zwykły. Jest on najdłuższy w roku liturgicznym. W tym czasie „nie obchodzi się żadnej szczegółowej tajemnicy Chrystusa, lecz wspomina się misterium Chrystusa w jego pełni” (ONRLiK 43).  Nauczanie Kościoła w tym Okresie ma na uwadze dorastanie do wiary dojrzałej stosowanej w codziennym życiu.

2. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy: we wtorek (17.01.) św. Antoniego, opata, w czwartek (19.01.) św. Józefa Sebastiana Pelczara – patrona naszej Archidiecezji – po Mszy świętej wieczornej modlitwa w intencji Archidiecezji i ucałowanie relikwii, w sobotę (21.01.) św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy.

3. Msze święte w ciągu tygodnia: o godz.  700 i 1700. Serdecznie zapraszamy.  W Rudawcu Msza święta we wtorek o godz. 1600.

4. W środę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1600, później nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Msza święta.

5. W środę (18.01.) rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Kto w czasie jego trwania będzie uczestniczył w jakimś nabożeństwie z modlitwą o jedność i weźmie udział w zakończeniu Tygodnia, może zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W sobotę (21.01.) będziemy obchodzić Dzień Babci, a w niedzielę (22.01.) Dzień Dziadka. Pamiętajmy o naszych Seniorach w modlitwie i gestach życzliwości. Za tydzień, w III Niedzielę Zwykłą będziemy przeżywać Niedzielę Słowa Bożego. Podczas Mszy świętych wysłuchamy okolicznościowej homilii.

7. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy za ten czas wspólnej modlitwy, rozmowy i wzajemnego poznania się. Bóg zapłać za życzliwe i otwarte przyjęcie, pomoc w dotarciu do domów i składane z racji kolędy ofiary. Na podsumowania i wnioski przyjdzie jeszcze czas. Bóg zapłać także za gościnność względem ministrantów.

8. Bóg zapłać za troskę o świątynię w minionym tygodniu i złożoną ofiarę. Do podjęcia nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 421 do 440.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę przed sumą prosimy Różę śś. Piotra i Pawła.

10. Niech poznawanie Chrystusa i Jego nauczania stanie się dla nas chrześcijan prawdziwą pasją a nie nudnym i ciężkim obowiązkiem. Na czas odkrywania radości płynącej z wiary, na czas ferii zimowych niech Bóg nam błogosławi.