1. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu, w którym poprzez modlitwę, post i jałmużnę przygotowujemy się do świąt Wielkanocnych. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej. Za udział w nich można zyskać odpust zupełny. Droga krzyżowa w piątki o godz. 1730. W niedziele Wielkiego Postu do południa przed Mszami świętymi Godzinki o Męce Pańskiej, natomiast po południu o godz. 1430 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. W Rudawcu Droga krzyżowa we wtorki Wielkiego Postu o godz. 1530. Zaś Gorzkie żale w niedziele Wielkiego Postu przed Mszą świętą o godz. 930.

2. Bóg zapłać za składane ofiary na inwestycje parafialne a także na kwiaty do Bożego Grobu. W następną niedzielę zbiórka do puszek na misje ad gentes.

3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła w sobotę (04.03.) obchodzimy święto św. Kazimierza, królewicza.

4. Msze święte w ciągu tygodnia o godz.  700 i 1700, zaś w piątek o godz.  700 i 1800. W Rudawcu Msze święte we wtorek i piątek o godz. 1600.

5. W tym tygodniu będziemy przeżywać I czwartek, piątek i sobotę miesiąca. Modlimy się o nowe powołania kapłańskie i wynagradzamy za grzechy. Dziękujemy za całodzienną modlitwę w intencji kapłanów podjętą w Środę Popielcową. Dodatkowa spowiedź w piątek od godz. 1630. Chorych odwiedzimy w I piątek do południa.

6. W przyszłą niedzielę adoracja Eucharystyczna, a po sumie zmiana tajemnic różańcowych.

7. W tym roku nie będzie kursów przedmałżeńskich w naszej parafii. Od dzisiejszej niedzieli będą one prowadzone w Brzozowie. Rozpoczęcie po wieczornej Mszy świętej.

8. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni w minionym tygodniu, za złożoną ofiarę. O podjęcie nowego dyżuru sprzątającego prosimy rodziny od nr 561 do 580.

9. Sołtys informuje, że inkaso I raty podatku i opłaty śmieciowej odbierane będą od 27.02. do 15.03. 2023 r. w godz. 800 – 1200 (od 27.02. do 02.03. w biurze sołtysa; 03.03. u p. Józefa Fal; 04.03. u p. Krzysztofa Szerszenia; od 06.03. do 15.03. w biurze sołtysa), dodatkowo po południu w biurze sołtysa w każdy wtorek i czwartek od godz. 1600 – 1800. Będzie także można złożyć ofiarę na utrzymanie cmentarza i kaplicy.

10. Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ogłasza, że w dniu 01.03.2023 r. w GOK-u w Nozdrzcu o godz. 1000 odbędzie się szkolenie dla rolników gminy Nozdrzec. Tematem będą zmiany w płatnościach bezpośrednich, zmiany dotyczące rejestracji i identyfikacji zwierząt.

11. W minionym tygodniu z naszej spólnoty parafialnej odeszła Stanisława Król. Pogrzeb we wtorek o godz. 1300. W jej intencji: Wieczne odpoczywanie

12. Niech Słowo Boże, którym posługiwał się Jezus na pustyni będzie i dla nas wsparciem w czasie Wielkiego Postu. Na rozpoczęty nowy tydzień przyjmijmy błogosławieństwo.