1. Od niedzieli 7 czerwca 2020 r. włącznie zostaje odwołana dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach świętych. Zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego, Eucharystia niedzielna uzasadnia i potwierdza całe działanie chrześcijańskie. Dlatego wierni są zobowiązani do uczestniczenia w Eucharystii w dni nakazane, chyba że są usprawiedliwieni dla ważnego powodu (np. choroba, pielęgnacja niemowląt) lub też otrzymali dyspensę od ich własnego pasterza. Ci, którzy dobrowolnie zaniedbują ten obowiązek, popełniają grzech ciężki.

Z uwagi na zniesienie ograniczeń wiernych w kościele wracamy do wcześniejszego porządku niedzielnego, czyli Msze św. w niedziele będą o godz. 800, 1100 i 1600. Począwszy od najbliższej soboty Msza św. wieczorna nie będzie już odprawiana jako niedzielna, a w niedziele nie będzie Mszy św. o godz. 930. Dziś o godz. 1540 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św. Przypominamy, że w kościele nadal obowiązuje zasłanianie ust i nosa.

2. Jutro w drugi dzień Zielonych Świąt, przypada święto NMP Matki Kościoła. Zachęcamy do świętowania i do jak najliczniejszego udziału we Mszach świętych, które będą odprawiane rano o godz. 900 i wieczorem o godz. 1800. z pierwszym nabożeństwem czerwcowym. Przez cały miesiąc czerwiec w dni powszednie po Mszy św. wieczornej będzie odprawiane nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa, a w niedzielę o godz. 1540.

3. W pierwszy czwartek miesiąca przypada święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – modlimy się za kapłanów i o nowe powołania do życia kapłańskiego. Spowiedź o godz. 1730.

4. W pierwszy piątek będą odwiedziny chorych, ale tylko tych, którzy będą zgłoszeni do czwartku. Popołudniu od godz. 1700 spowiedź św. O godz. 1800 Msza św. z nabożeństwem czerwcowym, w czasie którego adorować będzie róża MB Częstochowskiej.

5. W pierwszą sobotę na Mszę św. o godz. 1800 zapraszamy wszystkich członków Żywego Różańca. Na nabożeństwie czerwcowym adorować będzie róża MB Bolesnej. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Przypominamy, że wtedy kończy się okres spowiedzi wielkanocnej, dlatego zachęcamy do korzystania ze spowiedzi św. Na sumie będzie Uroczystość Rocznicy I Komunii św. dzieci z kl. IV. Ponieważ będzie to niedziela adoracyjna, po prymarii adorować będzie róża Ofiarowania NMP, a na nabożeństwie czerwcowym o godz. 1540 róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Po nabożeństwie będzie Msza św.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 401-420

8. W poniedziałek będzie wyżej wymieniony porządek świąteczny, w sobotę Msze św. będą odprawiane rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1800, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1800.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: po 100 zł – z nr 65 i z nr 120 Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. Ks. Dariusz zaprasza na wtorek po nabożeństwie czerwcowym na spotkanie dzieci kl. IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Rocznicy I Komunii Św.

11. Z okazji Jubileuszu 100-lecia poświęcenia kościoła została wydana książka – album napisana przez naszego rodaka ks. dra Jana Rogulę. Druga cześć książki to kilkadziesiąt zdjęć z wnętrza naszego kościoła i kilkanaście z zewnątrz. Będzie to pamiątka tego Jubileuszu. Cena tej książki to 30 zł i można ją nabywać w zakrystii.