1. Dziś o godz. 15.00 będą Gorzkie Żale, a po nich Msza św.

2. We wtorek po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 prosimy członków wszystkich grup parafialnych i młodzież w przygotowaniu Ciemnicy i Bożego Grobu.

3. W środę rano o posprzątanie kościoła i przygotowanie go na święta prosimy parafian z nr od 321-340. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 301-320 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę. W środę o 18.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W Wielki Czwartek od godz. 7.00 – 8.00 będzie jeszcze możliwość skorzystania ze spowiedzi św. O godz. 18.00 będzie Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Po Mszy św. będzie przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00.

5. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i nie ma od niego dyspensy. Przypominamy, że wstrzymanie się od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia, a jeden tylko posiłek do syta w ciągu dnia obowiązuje wiernych, którzy ukończyli 18 rok życia, a nie rozpoczęli 60. O godz. 9.00 w kościele rozpoczniemy Drogę Krzyżową, której trasa prowadzić będzie tradycyjnie przez Izdebnik do Rzek. Krzyż nieść będą i rozważania prowadzić przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych i stanów – serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. O godz. 15.30 w kościele będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej, następnie liturgia Wielkiego Piątku. Po liturgii będzie przeniesienie Pana Jezusa od Grobu i adoracja do godz. 22.00.

6. W Wielką Sobotę nie ma już wprawdzie ścisłego obowiązku postu, ale zachęcamy do jego zachowania zgodnie z wielowiekową tradycją. O godz. 8.30 będzie poświęcenie wody dla wiernych przed drzwiami kościoła. O 9.00 będzie poświęcenie pokarmów przed kościołem. Na godz. 9.30 prosimy o dwa samochody, jeden z Dołu, drugi z Góry, po księży, którzy będą poświęcać pokarmy i wodę w wyznaczonych rejonach. O godz. 18.00 rozpocznie się liturgia Wigilii Paschalnej, a po niej adoracja przy Bożym Grobie do godz. 22.00. Porządek adoracji róż na wszystkie dni Triduum Paschalnego jest wywieszony w gablocie. Prosimy o adorację również naszą Straż Pożarną, ministrantów i dziewczęta.

7. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Rezurekcja będzie o godz. 6.00. Podczas procesji rezurekcyjnej adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Następne Msze św. to suma o godz. 11.00 i Msza św. popołudniowa o godz. 16.00.

8. Ponieważ w Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. popołudniowej o godz. 16.00, dlatego przed południem będą trzy Msze św., Prymaria o 8.00, następna Msza św. o 9.30 i Suma o 11.00. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża Matki Kościoła.

9. W poniedziałek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 18.00, natomiast we wtorek i środę Msze św. odprawiane będą rano o 7.00 oraz wieczorem o 18.00.

10. W zakrystii są jeszcze do nabycia świece wielkanocne w cenie 7 zł – pieniądze będą przeznaczone na biedne dzieci.

11. W minionym tygodniu ofiary na Dom Przedpogrzebowy złożyli: po 200 zł – Owsiany Jan nr 121 oraz na konto parafialne Szerszeń Bogdan nr 88a, 100 zł – Czopor Janusz, 95 zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 301-320. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

12. Na światło i kwiaty do Bożego grobu ofiary złożyły następujące róże: 100zł – MB Zielnej, 80 zł – MB Nieustającej Pomocy. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.