1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy wiernych do częstszego odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego przypominając, że możemy codziennie zyskiwać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego w kościele lub kaplicy wobec Najśw. Sakramentu, publicznie wystawionego lub przechowywanego w tabernakulum przez cały rok na terenie Polski. Chorzy mogą zyskać odpust zupełny poza kościołem. Przypominamy też, że dzieci przynoszą dziś do kościoła skarbonki wielkopostne i składają je na stoliku w tyle kościoła.

2. We wtorek przypada przeniesiona z Wielkiego Postu, Uroczystość Św. Wojciecha Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Po Mszy św. wieczornej w Sali parafialnej spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Prosimy wszystkich o niezawodne przybycie.

3. W środę, 01.05 początek nabożeństw majowych. Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa ku czci Matki Bożej, którą będziemy wysławiać przez śpiew litanii Loretańskiej. W dni powszednie nabożeństwa będą po Mszy św. wieczornej o godz. 1800, natomiast w niedziele o godz. 1540. W tym tygodniu adorować będą: w środę – MB Gromnicznej, w czwartek – Zwiastowania Pańskiego, w sobotę – św. Józefa.

4. Ze względu na piątkową uroczystość księża odwiedzą zgłoszonych chorych w pierwszy czwartek przed południem. Po południu od godz. 1730 będzie spowiedź św. a o 1800 Msza św. z nabożeństwem majowym.

5. W piątek 3.05, przypada Uroczystość MB Królowej Polski – dzień odpustu na Rudawcu, gdzie suma odpustowa będzie o godz. 1100. Z tego powodu Msze św. w Izdebkach będą o godz. 800, 930 i o 1600. Na Prymarii gościć będziemy Ks. Bpa Stanisława Jamrozka, który ochrzci dziecko państwa Kapuścińskich. Msza św. o godz. 1600 będzie odprawiana w kościele z udziałem OSP w Izdebkach ze sztandarem i pocztu sztandarowego z SP nr 2 w Izdebkach. Na tę Mszę św. zapraszamy wszystkich parafian, dzieci, młodzież i starszych. Po Mszy św. udamy się w procesji do Kopca Konstytucji 3 maja, gdzie będzie odprawione nabożeństwo majowe i pomodlimy się w intencji Ojczyzny. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. W pierwszą sobotę na Mszę św. wieczorną o godz. 1800 zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie nabożeństwo majowe, a po nim zmiana tajemnic różańcowych.

7. Przyszła niedziela będzie pierwszą niedzielą maja, dlatego będziemy ją przeżywać jako adoracyjną. Po prymarii adorować będzie róża MB Królowej Polski, po sumie – Matki Kościoła, a o godz. 1540 Niepokalanego Serca NMP. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na potrzeby archidiecezji. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będzie do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc ludziom biednym i potrzebującym.

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 666-683. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 646-665 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 60 zł na prace przy kościele.

9. Przez cały ten tydzień oprócz wtorku i piątku Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 18.00. We wtorek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 18.00.

10. „Bóg zapłać” za ofiary po 100 zł, którą na prace przy kościele złożyli Pecka Czesław i anonimowa. Prosimy o dalsze ofiary na ten cel.