Przyjmijcie w duchu łagodności zaszczepione w was słowo, które ma moc zbawić dusze wasze.
Jk 1, 21b

Zbliża się Niedziela Słowa Bożego, z racji której chcemy jeszcze bardziej pochylać się nad Bożym słowem, które jest żywe i chce do nas mówić, będąc przecież słowem samego Boga. Z tej racji nasi najmłodsi Parafianie ze Szkoły Podstawowej zostali zachęceni do wzięcia udziału w Konkursie Biblijnym, w którym przez lekturę słowa Bożego zaszczepili w swoich sercach fragmenty Bożego słowa, które samo będzie chciało ich przemieniać, wewnętrznie odnawiać. Konkursy mają za zadanie inspirować, rozwijać zainteresowania i poszerzać horyzonty. Dopiero gdzieś na dalszym planie pozostaje wyłonienie zwycięzców przez pobudzenie do zdrowej rywalizacji. Ważne to jest zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy młodzież często mówi: „tak bardzo mi się nie chce” wykonywać swoich obowiązków, a co dopiero zrobić „coś więcej”.
Uczniów naszej szkoły już od września zachęcono do poszerzenia horyzontów z zakresu wiedzy biblijnej. Biblia może zachwycić bo jest starą księgą – właściwie zbiorem ksiąg – a mimo wszystko jest wciąż nowa, wciąż aktualna, wciąż urzeka, odpowiada na ludzkie pytania i wątpliwości. Właśnie dlatego teksty zaczerpnięte z Biblii stają się inspiracją do tego, by zgłębiać jej tajniki, by poznawać ją wciąż bardziej, by ją rozumieć. Uczestnicy Konkursu Biblijnego w naszej Szkole Podstawowej w jego etapie szkolnym zostali zachęceni w tym roku do poznania i przyswojenia treści kilku rozdziałów Ewangelii wg św. Mateusza. Tematem wiodącym było zaproszenie do odnowienia wiary w Kościół Chrystusowy, a może nawet jej wzbudzenie.
W szkolnym etapie tego konkursu wzięło udział 27 uczestników, spośród których wyłoniono 3 najlepszych „badaczy Pisma Świętego”, którzy będą reprezentować naszą szkołę w drugim etapie, poszerzając swoje horyzonty dodatkowo o wiedzę z zakresu kilku rozdziałów Listów Apostolskich.
Laureatami etapu pierwszego zostali:
I miejsce: Melania Kocyła (kl. VI)
II miejsce: Julia Telega (kl. V)
III miejsce: Julia Wojdanowska (kl. V)
Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnych edycjach.

kon001