Przemyśl, 16 lutego 2023 r., L.dz. 183/021/2023

KOMUNIKAT

Z radością informujemy, że Ojciec Święty Franciszek postanowił, aby obrzęd beatyfikacji Czcigodnych Sług Bożych Józefa i Wiktorii Ulmów i ich siedmiorga Dzieci, miał miejsce 10 września 2023 r. w Markowej.

Mając na uwadze to opatrznościowe wydarzenie, zachęcamy wszystkich wiernych, osoby życia konsekrowanego, kapłanów i ludzi dobrej woli, do modlitwy o dobre przygotowanie, przeżycie i owoce zbliżającej się beatyfikacji. Poczujmy się wszyscy odpowiedzialni za przebieg tej niezwykłej uroczystości.

Prosimy, aby ta uroczystość została włączona w rytm życia rodzinnego i parafialnego, tak, by można było wziąć udział w celebracjach liturgicznych oraz innych wydarzeniach towarzyszących beatyfikacji.

Bardzo prosimy kapłanów, katechetów, osoby życia konsekrowanego, moderatorów ruchów i stowarzyszeń religijnych oraz wspólnoty rodzinne, aby poprzez poznanie życia i okoliczności męczeńskiej śmierci Czcigodnych Sług Bożych, przybliżali innym wartości, którymi się kierowali.

Niech radosne i pełne nadziei oczekiwanie na beatyfikację, będzie przepełnione troską o nasze rodziny, dzieci i młodzież. Oby intensywna modlitwa, zanoszona przez nas osobiście i w parafiach, wyjednała dla naszych wspólnot, Archidiecezji i Ojczyzny jedność i braterstwo, a także zachęciła nas do apostolskiego zaangażowania w Chrystusowym Kościele.

/-/ abp Adam Szal
Metropolita Przemyski