8 czerwca szczególny jubileusz obchodzi  ks. Józef Kasperkiewicz – nasz proboszcz. To 35 lat temu Panu Bóg powołał ks. Józefa i uczynił go swoim kapłanem i tak zaczęła się trwająca do dzisiaj przygoda kroczenia z Jezusem w Duchu Świętym.

Ks. Józef Kasperkiewicz urodził się 29 września 1954 roku w Rymanowie. Jego rodzice to Jan i Kazimiera. W latach 1961 – 1969 uczęszczał do Szkoły Podstawowej w Rymanowie, a następnie do Liceum Ogólnokształcącego w Rymanowie. Do Seminarium Duchownego wstąpił w 1973 roku. W czasie studiów odbył  służbę wojskową w Brzegu koło Opola. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 1980 roku z rąk bp. Ignacego Tokarczuka. Po święceniach został wikariuszem w Niebylcu, a następnie w przemyskiej Katedrze. W 1983 r. uzyskał tytuł magistra teologii na KUL w Lublinie na podstawie pracy „Moralność życia kapłańskiego w świetle pism ks. Jana Balickiego”. W 1986 roku objął posadę wikariusza w Izdebkach, a po przejściu na emeryturę ks. Stanisława Zborowskiego w 1990 roku został mianowany proboszczem. Odznaczony w 1993 roku godnością honorową expositorium canonicale, a w 2001 otrzymał nagrodę „Indywidualność roku regionu brzozowskiego”, przyznawaną przez redakcję „Wiadomości Brzozowskich”. Od 2006 r. jest wicedziekanem dekanatu brzozowskiego, a 2 kwietnia br. został mianowany prałatem.

W czasie proboszczowania ks. Kasperkiewicz dokonał bardzo wielu  prac remontowo-gospodarczych w parafii i kościele dojazdowym na Rudawcu – m.in. dokończono budowę nowej plebanii z domem katechetycznym, wybudowano Grotę MB z Lourdes, dokonano wymiany dachu na kościele, odnowiono polichromię w kościele, odnowiono zabytkowe ołtarze, chrzcielnicę, organy, wykonano ogrzewanie kościoła, odnowiono jego elewację, wybudowano parkingi wokół kościoła i cmentarza, powiększono i uporządkowano cmentarz, oddano do użytku Dom Przedpogrzebowy.
Za jego proboszczowania powstało wiele grup i inicjatyw duszpasterskich. W tym okresie było 8 powołań kapłańskich i 5 zakonnych.

Wielu z nas doświadczyło Bożego działania właśnie przez posługę ks. Józefa i dlatego łączymy się w modlitwie dziękczynienia za dar obecności i kapłańską posługę.

Czcigodny Księże Proboszczu!

35 lat temu odpowiedziałeś Bogu „tak” na Jego słowa „Pójdź za mną”. Wierny swemu powołaniu obchodzisz piękny jubileusz. Dziękując dziś Panu Bogu za Twoją obecność wśród nas, za wszystko dobro, które się stało naszym udziałem, za czas, siły i talenty, którymi służysz ludziom, życzymy długiego życia w zdrowiu oraz obfitych owoców na drodze, którą sam Pan Bóg Ci wyznaczył.

Deo Gratias! Ad multos annos!

powolanie