1. Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Każdego dnia rozpoczętego tygodnia wspieramy modlitwą powołanych do szczególnej służby Bożej i modlimy się o dar nowych świętych powołań. Są to jednocześnie kolejne Kwartalne Dni Modlitw (tzw. Suche Dni).

2. W środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym będzie spotkanie organizacyjne dla rodziców młodzieży kl. III Gim.

3. W piątek przypada Święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed prymarią śpiewać będzie róża MB Zielnej. Taca przeznaczona będzie na parafie w naszej archidiecezji szczególnie potrzebujące pomocy.

5. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – Matki Kościoła, we wtorek – Niepokalanego Serca NMP, w środę – MB Nieustającej Pomocy, w czwartek – MB Szkaplerznej, w piątek – MB Zielnej, w sobotę – MB Bolesnej, w niedzielę o 15.30 – MB Częstochowskiej.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 401-420. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 381-400 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 60 zł na potrzeby kościoła.

7. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem wtorku, Msza św. będzie wieczorem o 18.00. We wtorek Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na dom Przedpogrzebowy złożyli: za ubiegły rok po 100 zł – z nr 585 i anonimowa, za obecny rok po 200 zł – z nr 18, Gładysz Stanisław nr 94, Kuś Maria nr 117, z nr 278, Lubecka Janina nr 325, z nr 337, Blama Marian, z nr 633 oraz na konto parafialne – Zając Zbigniew nr 85a, 100zł – z nr 393. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. W zakrystii można nabywać pocztówki – pamiątkę kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w cenie 1 zł.