Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Przypominamy, że dziś, ze względu na wieczerze wigilijne, nie będzie Mszy św. popołudniowej. Jeszcze raz prosimy, by przeżyć wieczór wigilijny na modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd i kolacji w rodzinnym gronie. O godz. 24.00 będzie odprawiona Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian.

2. W poniedziałek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą tak, jak w każdą niedzielę. Kto przystąpi do Komunii św. na Pasterce, może również przyjąć Komunię św. w dzień Bożego Narodzenia.

3. We wtorek drugi dzień Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ponieważ nie będzie Mszy św. popołudniowej, będą 3 Msze św. przed południem: Prymaria o godz. 8.00, następna Msza św. będzie o godz. 9.30, i potem Suma o godz. 11.00 z poświęceniem owsa. Taca będzie przeznaczona na Dom Księży Emerytów, Seminarium Duchowne w Przemyślu i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

4. W środę przypada święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty – zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 17.00, podczas której będzie tradycyjne poświęcenie wina.

5. W przyszłą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Będzie to jednocześnie ostatni dzień roku 2017. Dlatego po Mszy świętej popołudniowej o godz. 16.00 będzie nabożeństwo, podczas którego będziemy dziękować Bogu za miniony rok, przepraszać za popełnione zło i prosić o błog. Boże w Nowym Roku 2018. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w tej modlitwie, byśmy z Bogiem mogli zakończyć ten rok. Na nabożeństwie tym adorować będzie Korona Miłosierdzia Bożego. Ponieważ przyszła niedziela będzie ostatnią niedzielą miesiąca, taca będzie przeznaczona na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 646-665. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 626-645 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę

7. W środę Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00, natomiast w czwartek, piątek i sobotę, ze względu na kolędę, Msza św. będzie tylko rano o godz. 7.00

8. „Bóg zapłać” za ofiarę 200 zł, którą na remont kaplicy cmentarnej złożył Serwatka Kazimierz

9. W czwartek rozpoczniemy tegoroczną wizytę duszpasterską – kolędę. Ks. Proboszcz rozpocznie kolędę od nr 1 w godz. 9.00 – 20.00, a piątek i sobotę dalej za numerami też od 9.00 – 20.00. Ks. Paweł w czwartek i piątek będzie chodził po kolędzie na Rudawcu, a w sobotę rozpocznie kolędę od nr 260 od godz. 9.00 – 20.00. Ks. Dariusz rozpocznie kolędę w czwartek o godz. 9.00 od nr 437 i potem w piątek i sobotę dalej za numerami pod Obarzym i w stronę pałacu. Prosimy by w miarę możliwości w czasie kolędy wszyscy domownicy byli w domu. Z okazji kolędy parafianie tradycyjnie składają ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia dla księży za pracę przez cały rok. Prosimy, by te ofiary parafianie składali na tacę w kopercie z napisem „Kolęda”. W czasie kolędy w domu można składać ofiary na remont kaplicy cmentarnej. Ponieważ Msze św. zajęte już są do końca października, nie będziemy w domach przyjmować ofiar na Mszę św.