1. Dziś rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, a jutro dzień jego imienin – módlmy się w jego intencji.

2. Jutro wypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 730 będzie ostatnia Msza św. roratnia. Wieczór wigilijny mamy przeżyć na modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd i kolacji w rodzinnym gronie. W Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu. O północy będzie odprawiana uroczysta Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, byśmy jak najliczniej mogli powitać Boże Narodzenie.

3. We wtorek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę

4. W środę drugi dzień Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ponieważ nie będzie Mszy św. popołudniowej, będą 3 Msze św. przed południem: Prymaria o godz. 800, następna Msza św. o godz. 930 i potem Suma o godz. 1100 z poświęceniem owsa. Taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów, Seminarium Duchowne w Przemyślu i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

5. W czwartek przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 1700 podczas której będzie tradycyjne poświęcenie wina.

6. W przyszłą niedzielę przypada święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ będzie to ostatnia niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 301-320. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 281-300 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

8. W czwartek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 1700, natomiast w piątek i sobotę Msza św. będzie tylko rano o godz. 700.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: na konto parafialne po 200 zł –Zając Zbigniew nr 85a, Adamski Piotr, Szerszeń Genowefa nr 161; po 100 zł –z nr 196, Śmigiel Stanisław nr 227. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki składając dobrowolną ofiarę na potrzeby kościoła. Można jeszcze nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł. na pomoc biednym dzieciom.

11. W piątek i sobotę rozpocznie się tegoroczna wizyta duszpasterska-kolęda. Po konsultacjach z lekarzami, ks. Proboszcz nie będzie chodził po kolędzie, tylko sami wikariusze, którzy w tym roku odwiedzą parafian z połowy parafii, a drugą połowę w następnym roku. Ks. Dariusz odwiedzi parafian od nr 1 do 215, natomiast ks. Paweł od drogi na Obarzym od nr 683 do domów koło pałacu czyli do nr 583. W piątek i sobotę kolęda będzie w godz. 900-2000. W piątek ks. Dariusz rozpocznie kolędę od nr 1, a ks. Paweł od nr 683. Prosimy, by w miarę możliwości w czasie kolędy wszyscy domownicy byli w domu. Z okazji kolędy parafianie tradycyjnie składają ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia dla księży za pracę przez cały rok – prosimy by ofiary te parafianie składali na tace w kopertach z napisem „kolęda”. W czasie kolędy w domu można składać ofiary na prace przy kościele. Ponieważ Msze św. zajęte już są prawie do końca przyszłego roku, księża nie będą przyjmować w domach ofiar na Mszę św.

Obrzęd Wieczerzy Wigilijnej w rodzinie