1. Przypominamy, że dziś po Sumie będzie zebranie Rady Parafialnej

2. Jutro rocznica święceń biskupich Ks. Abpa Adama Szala, a we wtorek dzień jego imienin – módlmy się w jego intencji.

3. We wtorek wypada Wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 730 będzie ostatnia Msza św. roratnia. Wieczór wigilijny mamy przeżyć na modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd i kolacji w rodzinnym gronie. W Wigilię obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu. O północy będzie odprawiana uroczysta Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, byśmy jak najliczniej mogli powitać Boże Narodzenie.

4. We środę przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze św. będą odprawiane jak w każdą niedzielę

5. W czwartek drugi dzień Bożego Narodzenia – święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Ponieważ nie będzie Mszy św. popołudniowej, będą 3 Msze św. przed południem: Prymaria o godz. 800, następna Msza św. o godz. 930 i potem Suma o godz. 1100 z poświęceniem owsa. Taca przeznaczona będzie na Dom Księży Emerytów, Seminarium Duchowne w Przemyślu i Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

6. W piątek przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty – zapraszamy w tym dniu na Mszę św. wieczorną o godz. 1700 podczas której będzie tradycyjne poświęcenie wina.

7. W przyszłą niedzielę przypada święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Ponieważ będzie to ostatnia niedziela miesiąca taca przeznaczona będzie na opłacenie kosztów ogrzewania naszego kościoła

8. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 646-665. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 626-645 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 50 zł na prace przy kościele.

9. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: 300 zł – z nr 390; po 200 zł – z nr 648 i z nr 662. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

10. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatki składając dobrowolną ofiarę na potrzeby kościoła. Można jeszcze nabyć kilka ostatnich świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł. na pomoc biednym dzieciom.

11. W sobotę rozpoczniemy tegoroczną wizyta duszpasterską – kolędę. Ponieważ będzie to najprawdopodobniej dla nas, wszystkich księży, ostatnia kolęda w tej parafii, postanowiliśmy odwiedzić wszystkich parafian. Ks. Paweł odwiedzi parafian od nr 1 – 302, Ks. Proboszcz parafian od nr 305 – 443, a. Ks. Dariusz parafian z Rudawca i potem od nr 683 i 445 do nr 682. W sobotę kolęda będzie w godzinach od 900 – 2000. Ks. Paweł rozpocznie kolędę w sobotę od nr 1, Ks. Proboszcz od nr 305, a Ks. Dariusz w sobotę będzie kolędował na Rudawcu. Prosimy, by w miarę możliwości w czasie kolędy wszyscy domownicy byli w domu. Z okazji kolędy parafianie tradycyjnie składają ofiarę, która jest częścią wynagrodzenia dla księży za pracę przez cały rok – prosimy by ofiary te parafianie składali na tace w kopertach z napisem „kolęda”. W czasie kolędy w domu można składać ofiary na prace przy kościele. Ponieważ Msze św. zajęte już są prawie do końca przyszłego roku, księża nie będą przyjmować w domach ofiar na Mszę św.