1. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem, z okazji zakończenia Tygodnia Miłosierdzia, zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na dzieła charytatywne Kościoła. Dziś rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Biblijny. O godz. 15.30 będzie nabożeństwo majowe, a po nim Msza św.

2. W środę po Mszy św. i nabożeństwie majowym w Sali Domu Parafialnego będzie zebranie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W czwartek przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Jest to dzień imienin ks. bpa Stanisława Jamrozka – polecamy osobę Solenizanta modlitwie wiernych.

4. Na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 w  sobotę  zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca. Po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych.

5. Na nabożeństwach majowych w tym tygodniu adorować będą następujące róże: w poniedziałek – MB Siewnej, we wtorek – Świętej Rodziny, w środę – MB gromnicznej, w czwartek MB z Lourdes, w piątek – Zwiastowania Pańskiego, w sobotę – MB Królowej Polski.

6. Przyszła niedziela będzie Niedzielą Dobrego Pasterza, która rozpocznie Tydzień Modlitw o powołania do służby w Kościele. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża MB Szkaplerznej. O godz. 15.30 będzie nabożeństwo majowe, podczas którego adorować będzie róża św. Józefa, a po nim Msza św.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 381-400. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 361-380 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

8. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem czwartku i soboty, Msza św. będzie wieczorem o 18.00. We czwartek i sobotę Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00. Po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo majowe, zachęcamy do licznego udziału.

9. W minionym tygodniu ofiary na dom Przedpogrzebowy złożyli: po 200 zł – z nr 78, z nr 412 i Mistecki Józef nr 414; 100zł – róża św. Jana z Dukli; 70zł – parafianie sprzątający kościół z nr od 361-380. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać: i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Za obecny rok złożono do tej pory 47 ofiar: 39 po 200zł i 8 po 100zł. Pragniemy poinformować, że kończymy już prace przygotowawcze wewnątrz budynku i wkrótce czekają nas dwie duże prace: 1-sza to doprowadzenie wody z wodociągu wiejskiego do budynku i 2-ga – zmiana dachu. Jeżeli chodzi o harmonogram prac to trochę go wyprzedzamy, dlatego bardzo prosimy wszystkich parafian o przyśpieszenie składania ofiar. Przypominamy bowiem, że gdy zakończymy prace przy domu Przedpogrzebowym, trzeba za nie w całości zapłacić, by potem otrzymać zwrot dotacji.

10. W zakrystii można nabywać pocztówki – pamiątkę kanonizacji Papieży Jana Pawła II i Jana XXIII w cenie 1 zł.

11. Przy kościele i parkingu znaleziono klucz do mieszkania na niebieskiej taśmie i telefon komórkowy – są one do odebrania z zakrystii