1. Od dnia dzisiejszego do 24.12 przygotowujemy się już bezpośrednio do uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony Adwentu. W tym tygodniu przypadają Kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin tzw. Suche Dni. Przypominamy też, że dziś po Sumie będzie zebranie Rady Parafialnej.

2. We wtorek 19.12 obchodził będzie imieniny Ks. Dariusz – pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

3. W czwartek w naszej parafii będzie spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia. Przed południem trwać ona będzie od godz. 10.00 do 12.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.30 do 17.30 z półgodzinną przerwą od godziny 16.00 do 16.30. Ta spowiedź św. jest w tak dogodnym terminie, że każdy parafianin powinien z niej skorzystać. Ponieważ w tym tygodniu są spowiedzi we wszystkich parafiach naszego dekanatu, dlatego u nas Roraty przez cały tydzień będą o godz. 18.00.

4. W sobotę przypada rocznica święceń biskupich, a w niedzielę dzień imienin Ks. Abpa Adama Szala. Zachęcamy wiernych do modlitwy w intencji naszego Pasterza.

5. Przyszła niedziela będzie 4 Niedzielą Adwentu i Wigilią Bożego Narodzenia. Przed południem Msze św. będą jak zwykle, czyli o 8.00 i 11.00. Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża M.B. Siewnej. Ze względu na wieczerze wigilijne nie będzie Mszy św. popołudniowej. Wieczór wigilijny mamy przeżyć na modlitwie, czytaniu Pisma św., śpiewaniu kolęd i kolacji w rodzinnym gronie. Zachęcamy do tradycyjnej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożywania alkoholu. O północy będzie odprawiona uroczysta Pasterka, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich parafian, byśmy jak najliczniej mogli powitać Boże Narodzenie.

6. W piątek po Mszy św. roratniej w kościele będzie przygotowywana szopka Bożonarodzeniowa i wystrój świąteczny. O wykonanie tej pracy prosimy młodzież i członków wszystkich grup parafialnych.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 626-645. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 606-625 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 30 zł na potrzeby kościoła.

8. W Poniedziałek wtorek i środę Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 oraz wieczorem o godz. 18.00, natomiast w pozostałe dni tego tygodnia Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 18.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na remont kaplicy cmentarnej złożyli: po 200 zł – Lubecki Krzysztof nr 90, z nr 246; po 100 zł – z nr 77, z nr 251, Lubecka Teresa nr 260, z nr 514 Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. W zakrystii można nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.