1. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony Adwentu. W tym też tygodniu przypadają Kwartalne dni Modlitw o życie  chrześcijańskie rodzin tzw. Suche Dni.

2. W czwartek w naszej parafii będzie spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia. Przed południem trwać ona będzie od godz. 9.00 do 12.00 z półgodzinną przerwą od 10.30 do 11.00. Po południu spowiedź św. od godz. 14.30 do 17.00 z półgodzinna przerwą od godz. 15.30 do 16.00. Prosimy, by wszyscy parafianie skorzystali ze spowiedzi św. i nie odkładali jej na ostatnią chwilę.

3. W piątek po Mszy św. roratniej będzie przygotowywana w kościele szopka bożonarodzeniowa i wystrój świąteczny. O wykonanie tej pracy prosimy młodzież i członków wszystkich grup parafialnych.

4. W tym tygodniu Godzinki przed Roratami śpiewać będą następujące róże:

• poniedziałek – MB Różańcowej
  • wtorek – Ofiarowania NMP
  • środa – Niepokalanego Poczęcia NMP
  • czwartek – Św. Rodziny
  • piątek – MB Gromnicznej
  • sobota – MB z Lourdes.

5. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Po Sumie w Sali Domu Parafialnego będzie zebranie Rady Parafialnej, które będzie podsumowaniem tego roku. Prosimy wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z rej. 666 – 683. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 646 – 665 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 40 zł na potrzeby kościoła.

7. W poniedziałek i wtorek Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00. Od środy do soboty, ze względu na spowiedź św. w dekanacie, Msza św. wieczorna będzie o godz. 18.00.

8. W minionym tygodniu ofiary na tegoroczne prace parafialne złożyli: po 200 zł – z nr. 9, rodzina Skrabalów nr 200, z nr. 217, Cieśla Stanisław, Najdecki Robert, Kowalczyk Roman, Sidor Zofia nr 500, Serwatka Kazimierz, Fal Jan nr 651, Sidor Czesław, anonimowa; po 100 zł – z nr. 45, 65, Gładysz Zygmunt nr 77, Owsiany Marian nr 149, Potoczna Janina nr 178, rodzina Ostafińskich nr 228, Potoczny Grzegorz nr 298, Bodnar Janina, Bednarz Zbigniew, Bobola Zdzisława, Owsiany Stanisław nr 654, z nr. 664, 666a. Za wszystkie te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

9. W zakrystii nadal można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.