1. W tym tygodniu Godzinki przed Roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek – MB Siewnej, wtorek – MB Bolesnej, środa – MB Różańcowej, czwartek – Ofiarowania NMP, piątek – Niepokalanego Poczęcia NMP, sobota – Św. Rodziny.

2. Od 17 do 24 grudnia przygotowujemy się już bezpośrednio do Uroczystości Bożego Narodzenia. W tym czasie Kościół szczególnie przyzywa przyjścia Zbawiciela śpiewając tzw. wielkie antyfony Adwentu. W tym też tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin tzw. Suche Dni.

3. W sobotę w naszej parafii będzie spowiedź św. przed świętami Bożego Narodzenia. Przed południem trwać będzie ona będzie od 9.00 – 12.00 z półgodzinną przerwą od 10.30 – 11.00. Po południu spowiedź św. będzie od 14.00 – 16.40 z półgodzinną przerwą od 15.30 – 16.00. Ta spowiedź św. jest w tak dogodnym terminie, że każdy parafianin powinien z niej skorzystać.

4. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Jana z Dukli. Taca przeznaczona będzie na organizację Światowych Dni Młodzieży w 2016 r. Po Sumie w Sali Domu Parafialnego będzie zebranie Rady Parafialnej, które będzie podsumowaniem tego roku. Prosimy więc wszystkich radnych o niezawodne przybycie.

5. Ze względu na spowiedź św. o przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy na sobotę po Mszy św. wieczornej parafian z nr od 646-665. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 626-645 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę.

6. W czwartek i piątek Msze św. będą o 7.00 i 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie o 17.00.

7. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: po 200zł – z nr 9, Owsiany Zbigniew nr 406, Chryń Jan nr 421a, Naleśnik Zygmunt, z nr 538, z nr 622 oraz na konto parafialne Fil Aleksander nr 334 i Bieńko Barbara, po 100zł – z nr 43, z nr 351, anonimowa. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel. Przy tej okazji pragniemy serdecznie podziękować tym parafianom. którzy pomagali przy ścinaniu lip przy kościele. To był przedostatni etap porządkowania otoczenia kościoła. Ostatnim etapem będzie wykonanie przez Gminę rowu kamiennego przy drodze od kościoła na cmentarz, bo woda podmywa już drogę. Te prace już są przygotowywane, a będą wykonane na wiosnę. Na wiosnę zasadzimy też nowe drzewa na placu przy Grocie Matki Bożej.

8. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5zł na pomoc biednym dzieciom. W zakrystii można też nabywać opłatki składając dobrowolną ofiarę.

9. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.