1. Począwszy do dzisiejszej niedzieli Gorzkie Żale będą o godz. 15.15. Po gorzkich Żalach będzie Msza św. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc misjonarzom, szczególnie polskim. Obecnie w wielu krajach pracuje ponad 2tyś polskich misjonarzy, duchownych i świeckich.

2. W środę o godz. 17.00 będzie nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

3. W pierwszy czwartek marca spowiedź św. od godz. 16.30. O 17.00 Msza św. a po niej godzina św., podczas której adorować będzie róża Ofiarowania NMP.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od godz. 15.45. O 16.30 nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.

5. W pierwszą sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej będzie nabożeństwo różańcowe. Adorować będzie róża Św. Rodziny. Po nabożeństwie zmiana tajemnic różańcowych.

6. Przyszła niedziela to niedziela adoracyjna. Po Prymarii adorować będzie róża Św. Piotra i Pawła, a po Sumie – róża Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Sumę zapraszamy szczególnie dzieci z kl. III szkół podstawowych wraz z rodzicami. Na wstępie bowiem tej Mszy św. będzie poświęcenie książeczek do nabożeństwa i wręczenie ich dzieciom. O godz. 15.15 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, podczas których adorować będzie róża Św. Jana z Dukli. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 141-160. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 121-140 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i za ofiarę 110 zł na remont kaplicy cmentarnej

8. W poniedziałek, środę i sobotę Msze św. odprawiane będą rano o godz. 7.00 i wieczorem o godz. 17.00, w pozostałe dni Msza św. będzie tylko wieczorem o godz. 17.00.

9. W minionym tygodniu ofiary na remont kaplicy cmentarnej złożyli: po 200 zł – Ks. Piotr Fil i anonimowa. „Bóg zapłać” za te ofiary i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

10. Wpłynęła już pierwsza ofiara na światło i kwiaty do Bożego Grobu – 100 zł. ofiarowała róża Niepokalanego Serca NMP.

11. W różny sposób próbowaliśmy rozwiązać problem śmieci na cmentarzu, ale niestety, jak śmieci składano przy kontenerach, tak nadal jest ich coraz więcej. Niedawno wszystkie parafie otrzymały pismo od Powiatowego Lekarza Sanitarnego, w którym informuje, że śmieci powinny być sukcesywnie wywożone z cmentarza, że będą częstsze kontrole, a w razie niewywiązywania się z tego obowiązku, parafia będzie płacić kary finansowe. Dlatego na ostatnim zebraniu Rady Parafialnej uchwalono, że nie ma już wyjścia i trzeba zwiększyć składkę na Fundusz Cmentarny na 50 zł od rodziny, tak jak jest już i to od kilku lat w sąsiednich parafiach. Ponieważ Pan Sołtys od poniedziałku będzie zbierał podatek, dlatego bardzo prosimy by wpłacać przy tej okazji owe 50 zł na Fundusz Cmentarny. Pragniemy przypomnieć, że Fundusz Cmentarny obejmuje koszenie trawy na cmentarzu, opryski, koszt wywożenia śmieci, opłaty za prąd, gaz i wodę Domu Przedpogrzebowego. Stąd więc ta kwota 50 zł, by starczyło na wszystkie wymienione cele.