Facebook parafii
logo galeria
Wiadomości parafialne
Program duszpasterski 2019/22
logo galeria
Program duszpasterski 2017/19
logo galeria
Program duszpasterski 2013/17
logo galeria
Galeria
logo galeria
Archiwa

1. Przypominamy, że dziś po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc misjom. O 1515 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a po nich Msza św.

2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Sali Parafialnej będzie spotkanie dla rodziców dzieci z kl. VIII w ramach przygotowania do Sakramentu Bierzmowania.

3. W środę o godz. 1700 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a po niej Msza św.

4. W piątek o godz. 1630 będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej a po nim Msza św.

5. W przyszłą niedziela o godz. 1515 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, podczas których adorować będzie róża MB Gromnicznej. Po Gorzkich Żalach będzie Msza św.

6. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na tę niedzielę prosimy parafian z nr od 181-200. „Bóg zapłać” parafianom z nr od 161-180 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 80 zł na prace przy kościele.

7. W poniedziałek i wtorek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 i wieczorem o godz. 1700, w pozostałe dni Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godz. 1700

8. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli

100 zł – anonimowa

50 zł – Żelazko Łukasz nr 292a

Za te ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać i prosimy i dalsze ofiary na ten cel.

 

 

KOMUNIKAT

Metropolity Przemyskiego

Od powietrza, głodu, ognia i wojny, wybaw nas Panie!

Drodzy Diecezjanie,

ufając Bożej Opatrzności, rozpamiętując wielkie dzieła i interwencje Boga, których niemało zapisały karty naszej narodowej historii – a których nie zapominamy, pouczeni świadectwem wiary praojców – zachęcam do podjęcia w naszych parafiach i domach rodzinnych modlitwy błagalnej w trudnych dla nas chwilach: niepokojów społecznych, zagrożeń ideologicznych, prowokacji medialnych, profanacji Najświętszego Sakramentu, niszczących nasz Naród sporów oraz grożących epidemii.

Pokornie błagajmy Boga, aby przemieniał nasze umysły i serca oraz uzdalniał nas do wzajemnego przebaczenia, zgody i czynnej, chrześcijańskiej miłości. Prośmy za dzieci i młodzież, poszukujących prawdy i życiowych wartości, aby dzięki natchnieniom Ducha Świętego i naszemu świadectwu wiary, odnaleźli drogę do Chrystusa. Niech znajdą się wśród nich tacy, którzy odczytując głos Bożego powołania, odważnie przekroczą progi przemyskiego Seminarium i furt zakonnych. Szczególną okazją do takiej modlitwy będzie Spotkanie Młodych Archidiecezji Przemyskiej, które w dniach 3-5 kwietnia br. odbędzie się w Błażowej. Młodzież będzie miała tam okazję do pogłębienia swojej wiary i wspólnej adoracji Krzyża. Dobremu Bogu, Panu dziejów, przedkładajmy w trosce modlitewnej los naszej Ojczyzny i wspólnoty diecezjalnej, aby „od powietrza, głodu, ognia i wojny” zachować nas raczył.

Drodzy Księża i Ojcowie zakonni, przewodnicy Ludu Bożego! Zachęcam, aby podczas każdych Gorzkich Żali odśpiewać z wiernymi „Suplikacje”, podając wspomniane intencje modlitewne. Starajmy się wspólnie odczytywać znaki czasu i reagować na nie z wiarą, trwając przed Jezusem ukrzyżowanym i ukrytym w Najświętszym Sakramencie.

Drodzy Diecezjanie! Bardzo proszę, podejmijcie tę modlitewną zachętę w Waszych domach podczas rodzinnej modlitwy, na przykład podczas wieczornego pacierza lub w łączności z naszymi Rodakami podczas modlitwy Apelu Jasnogórskiego.

Trwajmy w ten sposób jednomyślnie na modlitwie! Umocnieni Bożą łaską, solidarni w trosce o naszą Ojczyznę i Archidiecezję, we wspólnocie wiary, będziemy przemieniać oblicze ziemi. Tej, naszej, ukochanej ziemi, której na imię Polska.

 

Z pasterskim błogosławieństwem

✠ Adam Szal
Arcybiskup Metropolita Przemyski