1. Najpierw pragniemy poinformować, że decyzją Ks. Abpa Adama Szala, od czwartku wikariuszem w naszej parafii jest znany nam Ks. Paweł Ostafiński. Będzie on uczył religii w szkołach na Górze i na Dole, będzie opiekunem ministrantów i oazy dzieci Bożych. Cieszymy się, że Ks. Paweł przynajmniej do wakacji będzie pracował w naszej wspólnocie parafialnej.

2. Przypominamy, że dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie, dlatego po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane są do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc temu Kościołowi.

3. Zapraszamy jeszcze raz do liczniejszego udziału w roratach i do śpiewania Godzinek przed roratami.

4. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr od 606-625. „Bóg zapłać” parafianom z nr. od 584-605 za przygotowanie kościoła na tę niedzielę i ofiarę 30 zł na potrzeby kościoła.

5. We wtorek i piątek Msze św. odprawiane będą rano o godz. 700 oraz wieczorem o godz. 1700, natomiast w pozostałe dni Msza św. odprawiana będzie tylko wieczorem o godz. 1700

6. W zakrystii nadal można nabywać opłatki, składając dobrowolną ofiarę na potrzeby kościoła. Można też nabywać świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom wpłacając ofiarę przynajmniej 5 zł na pomoc biednym dzieciom.

7. W minionym tygodniu ofiary na prace przy kościele złożyli: 200 zł – Owsiany Marian nr 202; 100 zł – z nr 212. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.

07.07.2017 - Katowice . Ksiazki Goscia Niedzielnego .

„Takiego prymasa Bóg daje raz na tysiąc lat” – mówił o kard. Wyszyńskim Jan Paweł II.

Poznanie wielkiego prymasa, który pomógł nam zachować wiarę i odzyskać upragnioną wolność w najtrudniejszym okresie współczesnych dziejów, to obowiązek każdego Polaka, przede wszystkim najmłodszego. Bo jeśli dziadkowie dzieci uczestniczących w Roratach być może pamiętają Prymasa Tysiąclecia, ich rodzice może o nim słyszeli, to dzieci nie znają go wcale. Dlatego uczestnikom adwentowych spotkań roratnich chcemy przedstawić osobę i życie kard. Stefana Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia, który 7 czerwca 2020 roku zostanie beatyfikowany.

(z wprowadzenia do materiałów roratnich Małego Gościa Niedzielnego)