1. Rozpoczynamy dziś okres Adwentu, który ma podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez które wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest to okres, w którym przez wspomnienie pierwszego przyjścia Chrystusa kieruje się duszę ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem radosnego i pobożnego oczekiwania. Przez cały okres Adwentu Msza św. wieczorna w dni powszednie będzie odprawiana, jako Msza św. roratnia ku czci Matki Bożej. Dlatego zachęcamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w roratach. Zachęcamy również dorosłych, by przynajmniej na czas Adwentu wstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych i palenia papierosów. Przez cały okres Adwentu pół godziny przed roratami będziemy śpiewać Godzinki ku czci Najświętszej Maryi Panny. W tym tygodniu Godzinki przed roratami śpiewać będą następujące róże: poniedziałek – Niepokalanego Serca NMP, wtorek – MB Nieustającej Pomocy, środa – MB Szkaplerznej, czwartek – MB Zielnej, piątek – MB Częstochowskiej, sobota – MB Siewnej.

2. W środę po Mszy św. wieczornej w Sali Domu Parafialnego będzie spotkanie członków Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

3. W pierwszy czwartek pół godziny przed Mszą św. będzie spowiedź św.

4. W pierwszy piątek przed południem księża odwiedzą z posługą sakramentalną zgłoszonych chorych. Po południu spowiedź św. od 16.00. Po mszy św. roratniej będzie nabożeństwo pierwszo piątkowe.

5. W pierwszą sobotę na roraty zapraszamy szczególnie wszystkich członków Żywego Różańca, bowiem po Mszy św. będzie zmiana tajemnic różańcowych. Po zmianie tajemnic w kościele będzie spotkanie ze św. Mikołaj. Św. Mikołaj rozda paczki dzieciom z oazy, scholi i ministrantom, ale także niektórym grzecznym dzieciom.

6. W przyszłą niedzielę Godzinki przed Prymarią śpiewać będzie róża św. Piotra i Pawła. Taca będzie już przeznaczona na Sem. Duch. w Przemyślu. Po wszystkich Mszach św. przed kościołem zbierane będą do puszek ofiary, które będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie, jako że to dzień solidarności z tym kościołem. Będzie to również niedziela adoracyjna – po Prymarii adorować będzie róża św. Piotra i Pawła, po Sumie – Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy św. o 16.00 – MB Nieustającej Pomocy.

7. O przeprowadzenie porządków i przygotowanie kościoła na niedzielę prosimy parafian z nr 281-300, „Bóg zapłać” parafianom z nr od 261-280 za przygotowanie kościoła na niedzielę.

8. Przez cały ten tydzień, z wyjątkiem czwartku i soboty, Msza św. będzie tylko wieczorem o 17.00. W czwartek i sobotę Msze św. będą odprawiane rano 0 7.00 oraz wieczorem o 17.00.

9. W zakrystii można już nabywać świece Wigilijnego Dzieła pomocy Dzieciom wpłacając przynajmniej 5zł jako ofiarę na pomoc biednym dzieciom.

10. W minionym tygodniu ofiary na spłatę długu złożyli: 200zł – Pecka Krzysztof, Chryń Wojciech  nr 497, anonimowa, 100zł – z nr 368, Nowak Waldemar, anonimowa oraz 100zł zaległe za 2014r. – z nr 417. Za te ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać” i prosimy o dalsze ofiary na ten cel.